Līvas Almanes un Ievas Zineres izstāde “Ceļš”

No 24. oktobra līdz 28. novembrim Kalnciema kvartālā skatāma Līvas Almanes un Ievas Zineres izstāde “Ceļš”. Mākslinieces aicina ieskatīties mirkļos, kuri notverti gleznās. Izstādē redzami radoši eksperimenti un atklājumi, kuros risināti dabas, pilsētas un figurāli motīvi.

“Izstādīsim gleznas, kuras gleznojām vasaras plenērā. Vienojošais motīvs ir dabas un gaismas noskaņu vērojums divu dažādu mākslinieču izpildījumā. Turklāt mēs abas šobrīd studējam, tāpēc darbos var būt jūtams, piemēram, skolniecisks rūpīgums, vai, tieši pretēji, vieglums un citi radošiem eksperimentiem raksturīgi elementi.”

Līva Almane šobrīd studē Latvijas Mākslas akadēmijas glezniecības nodaļas 3. kursā. No 4 gadu vecuma gleznojusi, mācījusies Rīgas Amatniecības vidusskolā. Strādā eļļas glezniecības tehnikā. “Gleznošana man ir spēle, aizraušanās, atslēgšanās, ar interesi ļaujos savam ceļam, vēroju to, kas paveras apkārt.”

Ieva Zinere šobrīd studē Latvijas Mākslas akadēmijas glezniecības nodaļas 4. kursā. Mācījusies Jēkabpils Mākslas skolas Zasas filiālē. Strādā eļlas glezniecības tehnikā. Šobrīd pievērsusies reālismam, komponējot krāsu gammu, tiek veidoti dažādi noskaņojumi. “Kad gleznoju, jūtos kā ceļotājs, kuram vēl daudz jauna un pārsteidzoša atklājams. Katra glezna ir noslēpums, jo uzsākot gleznu, nekad nav zināms, kāda tā izskatīsies vēlāk. Tieši tas, ka tu pats vari sevi pārsteigt, ir aizraujošākais mākslā un glezniecībā.”

Izstāde skatāma Kalnciema kvartāla galerijā līdz 28. novembrim katru dienu plkst. 10.00-18.00, izņemot svētdienas. Ieeja bez maksas.

Foto:

1. Līva Almane 'Saulriets'

2. Ieva Zinere 'Pavasaris'