Rebekas Lukošus un Jurija Tatarkina izstāde "Ja domas būtu vardes"

No 3. līdz 27. septembrim Kalnciema kvartāla galerijā būs skatāma ilustratoru Rebekas Lukošus un Jurija Tatarkina izstāde "Ja domas būtu vardes".


vecs dīķis
klusumā ielec varde
ūdens šļakstiens
/Macuo Basjo/


Mākslinieki par izstādi:
"Varžu stāsta motīvs radies kopā zīmējot uz asfalta ar krītiņiem. Ar laiku varde kļuvusi par tādu simbolu prāta (un ķermeņa!) vingrošanai. Vārdu spēles, varžu spēles. Var iedomāties diezgan trakas vardes, var izdomāt prātīgas. Var lielas, bet vieglas - var gadīties mazas, bet ļoti svarīgas. Varde var aizlekt un pazust. Doma var pēkšņi ielekt galvā kā varde.


Varde kā izteiksmes līdzeklis, varde kā medijs. Ko nevar izteikt vārdos, to var izteikt ar vardēm."
Rebeka Lukošus ir ilustratore un komiksu māksliniece. 2021. gadā izdevniecībā “Liels un mazs” iznāca viņas grāmata “Nepaklausīgais vectēvs”. Reizēm Rebeka arī veido no pašas ilustrācijām iedvesmotas skulptūras un vada komiksu darbnīcas.


Jurijs Tatarkins darbojas ilustrācijas jomā un pasniedz. Savos darbos viņš cenšas izzināt cilvēka iekšējo kosmosu. Nesen iznāca viņa zīns “Self Help”, kas veltīts cilvēka neviendabīgajai dabai un attiecībām ar sevi.


Izstāde Kalnciema kvartāla galerijā būs skatāma darbdienās plkst. 10.00-18.00 un sestdienās plkst. 10.00-16.00, svētdienās galerija slēgta. Ieeja bez maksas.