13. jūlijā Spānijas diena

13. jūlijā plkst. 10.00-16.00, pašā vasaras pilnbriedā un karstākajā laikā, tiekamies Kalnciema kvartāla tradicionālajā Spānijas dienā! 

Sadarbībā ar Spānijas vēstniecību Latvijā šajā dienā ierasti tirgū svinam Spānijas kultūru un virtuvi. Visas dienas garumā uz skatuves būs vērojami eksotiski un aizrautīgi flamenko deju priekšnesumi, flamenko deju klubs “Sol Flamenco” apmeklētājiem piedāvās piemērīt un fotogrāfēties ar košajiem deju tērpiem, vēdekļiem, spieķiem un kastaņetēm, savukārt pie deju kluba “Alegria” varēs ne vien piemērīt, bet arī iegādāties dejām piemērotas kurpes, svārkus, ekspresīvus auskarus un citas tērpa sastāvdaļas. Tirgotāji šajā dienā izcels un piedāvās nogaršot dienvidu valstij raksturīgus ēdienus – pārtikas produktu veikals “MeGusta.lv” uz tirgu būs atveduši Spānijas riekstus, olīvas, tunci, eļļu, vītinātu gaļu, dažādus sierus, čipsus un citus ēdienus, “Burka un Ledus” pusdienās gatavos tradicionālo jūras velšu paelju un piedāvās iegādāties čili piparu stādus.

Savukārt laukumā uz skatuves būs īpaša iespēja aplūkot spāņu mākslinieces Snezana Volineca (IG: @volineca_s) gleznas, kas apvienotas zem nosaukuma “Spāņu motīvi”. Apzinoties, ka ātrākais tilts uz citas kultūras iepazīšanu ir valoda, spāņu mācību centrs “Centro Picasso” stāstīs par iespēju pievienoties spāņu valodas apguves kursiem, kā arī apmeklētājus iesaistīs vienkāršās ar spāņu valodu saistītās aktivitātēs.