13. jūnijā grupa Juuk un Grēcīgie Partizāni

13. jūnijā tiekamies jau trešajā vasaras ceturtdienā Kalnciema kvartālā! Šoreiz gatavojieties piedzīvot nedaudz alternatīvu un neatkarīgu folk. Caur jestrām melodijām tas vēstīs gan dzeju, gan patiesu mūziķu pasaules uztveri. Vakara gaitā uz skatuves kāps folkgrupa “Juuk” un folkpanka apvienība “Grēcīgie Partizāni”. Par iesildošo muzikālo pavadījumu parūpēsies DJ Dubra.

Kam šajā vakarā gatavoties?

Folkgrupa “Juuk” ir pazīstami ar melodiskām dziesmām, kurās izmantoti kā pašu sacerēti, tā arī latviešu un lietuviešu dzejnieku teksti. Grupā apvienojušies seši mūziķi: Oskars Jansons, Edgars Šubrovskis, Sniedze Prauliņa, Rasa Pole, Ričards Dauksts, un nesenāk – angļu bundzinieks Niks Moss Rodžerss. Mūziķus vieno aizraušanās ar dažādu tautu folkloru un stāstniecību mūzikā. Līdzās akustiskajiem instrumentiem, kā bandžo, flautai un vijolei, grupā dzirdamas arī rokmūzikai raksturīgās elektriskās ģitāras un attieksme pret materiālu. Grupas pērn izdotais trešais studijas albums “Muļķa stabule” izpelnījās Zelta mikrofonu introverto mūzikas kategorijā “Labākais indie vai alternative mūzikas albums”. Līdzīgās gaitās iet grupa “Grēcīgie Partizāni” – jaunu neatkarīgo mūziķu apvienība, kas akustiski izpilda oriģināldziesmas par mīlestību un nodevību, anarhiju un brīvību, šausmām un bailēm. Savā folkpanka skanējumā mūziķi savij bluegrass, pankroka un tautiskās mūzikas elementus.

Uz pasākumu droši nāciet izslāpuši un izbadējušies – “Vīnu veikals un kafe” servēs Itālijas Markes reģiona vīnus un kafiju, verandā strādās pop-up dzirkstošo dzērienu stacija, savukārt vakariņas gatavos gadiem iecienītās street food kafejnīcas. Šogad “Vasara ārā. Vasara kopā” esam paredzējuši nevienu vien pārsteigumu, kā latviešu estrādes skatuves zvaigzni, starptautiski novērtētu džezu, meistarīgus dīdžejus, jau tradicionālo Šaha dienu un vēl. Kas un kad tieši – atklāsim laika gaitā, tāpēc sekojiet līdzi un tiekamies mūsu rūtotajā laukumā ik ceturtdienu visas vasaras garumā!

Ieeja pasākumā bez maksas un no plkst. 18.00.

Pasākumu atbalsta Rīgas dome, Lielvārdes alus.

Norises vieta – Kalnciema iela 35