25. jūlijā Džeza vakars

Ja nokavējāt jūnija džeza vakaru, tad rezervējiet kalendāros 25. jūliju. Vakaru pavadīsim labāko Latvijas džezistu kompānijā – džeza un laikmetīgās mūzikas grupa “LUPA”, savukārt vakaru iesildīs jauno džeza studentu apvienība “Tepat”.

Instrumentālajā, elektroniskajā un analogajā modern fusion grupā “LUPA”, kas dibināta 2016.gadā, apvienojušies četri no labākajiem Latvijas džeza un laikmetīgās mūzikas māksliniekiem: Dāvis Jurka (saksofons), Ritvars Garoza (sintezatori), Valters Sprūdžs (basģitāra), Andris Buiķis (bungas). Grupas debijas skaņuplate “Sequences and Consequences” nominēta “Austras Balva 2019”, kā arī Mūzikas ierakstu gada balvai. Grupas otrais ieraksts “Koki” ieguvis Mūzikas ierakstu gada balvu kategorijā “Labākais džeza mūzikas albums 2022”.

“Tepat” ir jauna grupa, kas dibināta 2023. gada nogalē, kad 6 laikmetīgā džeza studenti – Madara Dzene (vokāls), Krišjānis Laizāns (bass), Eduards Bariss (ģitāra), Matīss Barons (taustiņi), Enriko Korvisons (pūšaminstrumenti, vokāls) un Andris Žabris (sitaminstrumenti) – apvienojās, lai radīttu jaunu skanējumu mūzikas scēnā. Mūziķus vieno līdzīgs skatījums uz pasauli un mūziku, kā arī degsme ļauties eksperimentiem un jaunām skaņām. Grupas pavisam nesen iznākušais EP “Saldāks par vīnu” atbilst neosoula stilam, un sevī ietver grupas esenci – saulainu un melanholiski grūvīgu.

Uz pasākumu droši nāciet izslāpuši un izbadējušies – “Vīnu veikals un kafe” servēs Itālijas Markes reģiona vīnus un kafiju, verandā strādās pop-up dzirkstošo dzērienu stacija, savukārt vakariņas gatavos gadiem iecienītās street food kafejnīcas. Šogad “Vasara ārā. Vasara kopā” esam paredzējuši nevienu vien pārsteigumu. Kas un kad tieši – atklāsim laika gaitā, tāpēc sekojiet līdzi un tiekamies mūsu rūtotajā laukumā ik ceturtdienu visas vasaras garumā!

Ieeja pasākumā bez maksas un no plkst. 18.00.

Pasākumu atbalsta Rīgas dome un Lielvārdes alus. Vasaras koncertsezonas informatīvais sadarbības partneris TVNET Group.

Norises vieta – Kalnciema iela 35.