27. jūnijā Džeza vakars

Turpinām pavadīt vasaru ārā un kopā! 27. jūnijā Kalnciema kvartālā rūtotajā laukumā šīs vasaras pirmais džeza vakars. Ielūgti visi vinila un improvizētas mūzikas melomāni – uz skatuves atgriezīsies DJ Mareks Ameriks, kurš spēlēs pasaules labākās mūzikas izlasi uz vinila platēm, turpinājumā iepazīsimies ar jaunajiem džezistiem un viņu saspēli, bet kulminācijā piedzīvosim džeza kvarteta “Third Stream Quartet” iznācienu.

Vairāk par vakara izpildītājiem:

“Third Stream Quartet” jeb “TSQ” ir nesen dibināts džeza kvartets, kura sastāvā muzicē Ēriks Miezis (vibrofons), Andris Grunte (kontrabass), Pranas Kentra no Lietuvas (ģitāra) un Indriķis Veitners (klarnete). Ansambļa fokuss ir cool jazz/third stream stilistika, tādēļ sastāvā apzināti nav sitaminstrumentu, lai panāktu izteiktāku kameransambļa skanējumu. “Third stream” ir apzīmējums džeza un klasiskās mūzikas saplūsmei. Ļoti raksturīgi “third stream” paraugi ir ansamblis “Modern Jazz Quartet”, kā arī M. Deivisa un G .Evansa plates “Miles Ahead”, ”Porgy and Bess” un “Sketches of Spain”. Programmā gaidāma I. Veitnera un Ē. Mieža komponēti skaņdarbi, kā arī džeza tēmu aranžējumi.

Jaunos džezistus šajā vakarā pārstāvēs Dzene’s sextet. Sastāvā: Madras Dzene (vokāls), Eduards Bariss (ğitāra), Gustavs Vilsons (kontrabass), Emīls Knubis (saksafons), Enriko Korvisons (saksafons), Oskars Nejs (bungas). Programmā džeza standarti un oriģinālaranžijas.

DJ Mareks Ameriks ir mūziķis, vinila plašu entuziasts un džeza izdevniecības “Jersika Records” dibinātājs. Šajā vakarā Mareks Ameriks piedāvās plašu spektru pasaules labākās mūzikas izlasi, spēlējot uz vinila platēm.

Uz pasākumu droši nāciet izslāpuši un izbadējušies – “Vīnu veikals un kafe” servēs Itālijas Markes reģiona vīnus un kafiju, verandā strādās pop-up dzirkstošo dzērienu stacija, savukārt vakariņas gatavos gadiem iecienītās street food kafejnīcas. Šogad “Vasara ārā. Vasara kopā” esam paredzējuši nevienu vien pārsteigumu, kā latviešu estrādes skatuves zvaigzni, starptautiski novērtētu džezu, meistarīgus dīdžejus, jau tradicionālo Šaha dienu un vēl. Kas un kad tieši – atklāsim laika gaitā, tāpēc sekojiet līdzi un tiekamies mūsu rūtotajā laukumā ik ceturtdienu visas vasaras garumā!

Ieeja pasākumā bez maksas un no plkst. 18.00.

Pasākumu atbalsta Rīgas dome, Lielvārdes alus.

Norises vieta – Kalnciema iela 35