Agatas Muzes personālizstāde “Mežs” Kalnciema kvartālā

No 2020. gada 4. septembra līdz 29. septembrim Kalnciema kvartāla galerijā būs apskatāma mākslinieces Agatas Muzes personālizstāde “Mežs”.

Mežs ir pastāvīgu jaunatklājumu, bagātīgas daudzveidības piesātināts. Katrs jauns rakurss atklāj kaut ko pārsteidzošu. Mežs atspoguļo plašu mūsu sajūtu gammu. Mežs var būt lietus pielijis un drūms, mežs var būt tveicīgs un sausuma skarts. Tas var būt ēnains vai arī saules “zaķu” piebirdināts. Koku stumbru un zaru ritmi ir kā dabīgi veidoti mākslas darbi. Bet visvairāk mākslinieces uzmanību saista gaismēnu spēles mežā. It sevišķi vakara gaismā, kad priežu stumbri paliek izteikti oranži, bet visām lapotnēm pārlaižas sarkanīgs plīvurs.

Agatai ir ļoti svarīgi būt dabā, lai gūtu iespaidus, ieraudzītu gleznošanai atbilstošus motīvus, lai tos interpretētu gleznai vajadzīgajā kompozīcijā, atmetot nebūtiskas detaļas un izceļot raksturīgāko.

Izstādē būs redzami pēdējo trīs gadu laikā radītie Agatas Muzes darbi. Šajā laika posmā māksliniece eksperimentē, atainojot meža motīvus dažādās gleznošanas stadijās. Dažās gleznās konkrētā noskaņa tiek panākta, jau tik tikko ieklājot koku siluetus un gaismēnu ritmus. Bet vēl citi skati iegūst vēlamo atainojumu tikai pēc vairākkārtīgu, daudzu slāņu klājuma.

Agata Muze dzimusi 1970. gadā Rīgā. Mācījusies Jaņa Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolā. No 1988. gada līdz 1996. gadam studējusi Latvijas mākslas akadēmijā Glezniecības nodaļā. Viņas skolotāji bija profesori Vilis Ozols un Imants Vecozols. Diplomdarbs „Lidojums” (1994.g., 150x180, a.,e.) izstrādāts profesora Alekseja Naumova vadībā, bet 1996. gadā maģistra darbs par tēmu „Sieviešu pašportrets latviešu glezniecībā” profesora Eduarda Kļaviņa vadībā. 2000. gadā Agata Muze uzņemta Latvijas Mākslinieku savienībā. Kopš 1994. gada Agata strādā arī pie grāmatu, katalogu, bukletu, reklāmas materiālu grafiskajiem noformējumiem un ilustrācijām dažādās izdevniecībās. Kopš 2008. gada – lektore LU PPMF, bakalaura studiju programmā „Māksla”.

Agata Muze piedalās izstādēs kopš 1994. gada. Viņa veidojusi 8 personālizstādes, piedalījusies vairā nekā 50 grupu izstādēs, plenēros un citos radošos projektos Latvijā un ārzemēs. Agatas Muzes darbi ir privātkolekcijās Latvijā, Francijā, Itālijā, Somijā, Vācijā, Lietuvā, Polijā, Norvēģijā. Glezna “Sv. Maurīcijs” atrodas Melngalvju nama kolekcijā, bet viņas gleznotā Mārtiņa Heimnica portreta interpretācija papildina Rīgas Sv. Pētera baznīcas pastāvīgo kolekciju.

Izstādes atklāšana paredzēta 9.septembrī plkst.18.00.

Izstāde apskatāma katru dienu no 10.00-18.00, izņemot svētdienas. Norises vieta: Kalnciema kvartāls, Kalnciema iela 35, Rīga. Ieeja bez maksas.