Ātrie igauņu tirgotāji* Kalnciema kvartālā 13. aprīlī

Pirmo reizi Kalnciema kvartālā 13. aprīlī plkst. 10.00-16.00 kopā pulcēsies 25 igauņu un 25 latviešu projekta “Social&Creative” uzņēmēji, lai dalītos pieredzē un veicinātu pārrobežu uzņēmējdarbību sociālajās un radošajās industrijās. Visus šos uzņēmējus vieno vēlme ar savu darbu mazināt sabiedrībā pastāvošas sociālas vai vides problēmas, kā arī meklēt inovatīvus risinājumus.

Tirgū varēs iepazīt un iegādāties uzņēmumu produktus un uzzināt, kā ar stikla rotu biznesu var atbalstīt savas apkaimes kultūras dzīvi, nodrošināt darbu riska grupās esošajiem cilvēkiem, izmantojot otrreizējās pārstrādes materiālus samazināt ražošanas izmaksas vai, piemēram, ražojot olīveļļu uzturēt un attīstīt vietējo parku. Tirgū divu valstu uzņēmēji piedāvās somas, aksesuārus un rotaļlietas no otrreizējās pārstrādes materiāliem, igauņu etniskās rotas, jakas un kreklas, pītos grozus, keramiku, traukus, lampas u.c. Būs arī uzņēmēji, kuri pastāstīs par to, kā sākt un attīstīt biznesu grafiskā dizaina, reklāmas un inovatīvu rotaļlietu nozarēs. Paralēli notiks Kalnciema kvartāla iknedēļas zemnieku, mājražotāju un amatnieku tirgus.

Programma:

Plkst. 11.30-12.30 un 14.00-16.00 “Social&Creative” tirgotāji iepazīstina ar sevi un saviem produktiem, dalās pieredzē par to, kā sākt un attīstīt savu uzņēmumu.

Plkst. 12.30-14.00 lekcijas vada Andrs Hermanis no sociāla uzņēmuma “Blind Art” un Ieva Biķe un Ilze Kalāce-Bērziņa no “Smalkais muslis”. “Blind Art” dod iespēju neredzīgajiem un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām strādāt un radīt, tādējādi mudinot viņus attīstīt savus talantus un veidot produktus ar pievienotu vērtību. “Smalkais muslis” ražo Latvijā pirmo smalcināto musli – veselīgs produkts, kas satur daudz šķiedrvielu un tikai dabīgos ogu un augļu cukurus, izmantojams gan kā klasiskais brokastu muslis, gan aizstājot miltus kulinārijā.

Plkst. 10.00-16.00 “Biokidd” piedāvās bērniem izgreznoties ar dabīgām bērnu sejas krāsām, kas sastāv no unikālas formulas – bišu vasks savienojumā ar minerāliežu pigmentiem, mālu un bio sertificētu eļļu. Nomazgājamas ar siltu ūdeni. Katrs bērns varēs izdomāt, kāds tēls viņi vēlētos būt, un “Biokidd” māksliniece to uzgleznos.


Dalība lekcijās bez maksas.


*Nosaukuma atsauce uz Jāka Kilmi igauņu spēlfilmu “Ātrie igauņu puiši” (2017)