BURTU tirgus 29. augustā

29. augustā plkst. 10.00-16.00 Kalnciema kvartāls aicina uz ikgadējo BURTU tirgu! Tajā varēs atrast visus rīkus gan skolas gaitām, gan arī iepriecināt sevi ar īpašām kladēm, somām, plānotājiem vai jaunu mīļāko grāmatu. Šajā dienā ikviens varēs iepazīt burtus ar grāmatu draugiem un piedalīties radošajās darbnīcās.

Šogad tirgus īpašie viesi būs bērnu grāmatnīca “Vilki books”, kas ābeļdārzā aicinās iepazīt burtus un piedalīties lielformāta spēlē. Darbnīcās izlauzīsimies no pasakām kopā ar Imanta Ziedoņa fondu “Viegli”, mācīsimies lidot kopā ar mākslinieci Gundegu Muzikanti un apskatīsim izstādi “Ceļojums uz papīra”, kurā apkopotas mākslineces bērnu grāmatu tēlu ilustrācijas. Iepazīsim arī 32 pagalma spēles no grāmatas “Pagalms” un dzirdēsim čella un sitaminstrumentu koncertu kopā ar grupu “The Chairs”. Tirgū būs arī personalizētas “Balta eko” klades, košie “Piparmētra” plānotāji un “Der” somas no mazgājamā papīra.

Programma:

Brūnās mājas zālē:

10.00-16.00 “Vilki books” lielformāta dārza spēles un grāmatu stends

Bērnu grāmatnīca “Vilki books” ābeļdārzā aicinās spēlēt lieformāta spēles un aicinās atklāt burtus savā grāmatu stendā – uz vietas varēs iepriecināt sevi vai mazos radiniekus ar skaistām, kvalitatīvām grāmatām. Grāmatnīcā “Vilki books” var iegādāties grāmatas dažāda vecuma bērniem, tās tiek speciāli atlasītas un uz Latviju atceļo no dažādām Krievijas izdevniecībām.

Koka arhitektūras centrā:

11.00-12.00  Imanta Ziedoņa fonda "Viegli" izglītības iniciatīvas "Ziedoņa klase" izbraukuma izlaušanās spēle "Blēņas un pasakas"

Spēle veltīta padziļinātai Imanta Ziedoņa pasaku iepazīšanai no grāmatas “Blēņas un pasakas”, veicinot lasītprasmi un akcentējot rakstnieka vērtības. Spēles princips ir kā izlaušanās spēlei – dalībniekiem jāveic dažādi savstarpēji saistītu uzdevumu virknējumi, lai izlauztos no pasakām ("Putekļa briesmīgie piedzīvojumi", "UZ pasaka", "Pasaka, kurā dzen un piedzen"). Spēle attīsta lasītprasmi, radošumu, sadarbību un līdzdalību. Tajā var piedalīties 3 komandas 3-6 cilvēku sastāvā, piemēram, 1 ģimene, iepriekšēja pieteikšanās nepieciešama.

Galerijā:

12.00-14.00 mākslinieces Gundegas Muzikantes vadīta darbnīca “Lidojums” (personālizstādes “Ceļojums uz papīra” ietvaros)

Papīra lidmašīnās, ko bērni iemācās salocīt, tiek sasēdināti visvisādi tēli – draugi, zvēri un citas, nereālas radības, – visi, ko bērns savā iztēles ceļojumā vēlētos paņemt līdzi. Šie tēli tiek zīmēti uz stingrāka, vēlams krāsaina papīra, papildināti ar raksturīgām detaļām, izgriezti un ielīmēti lidmašīnas centrālajā ielocē. Tas rada papīra objektam vajadzīgo balansu un lidojums var sākties! Iespējams sarīkot tālāk vai augstāk lidojošo lidmašīnu sacensības.

Spēļu bedrē:


11.00-14.00 aktīvā darbošanās pagalmu spēlēs kopā ar Lieni Lasmani un viņas

grāmatu “Pagalms”


Spēļu bedrē notiks pagalma spēles, kuras vadīs grāmatas “Pagalms” autore Liene Lasmane. Viņa apkopo dažādas spēles, kas piemērotas āra teritorijai, tādā veidā aicinot vairāk laika pavadīt svaigā gaisā. Grāmatā apkopotas 32 jautrākās un populārākās āra rotaļas, kuras bērni vēl pirms nedaudz vairāk nekā dažiem desmitiem gadu ar lielu prieku mēdza spēlēt brīvā dabā - māju pagalmos, sporta laukumos, mežā, pie jūras vai citviet. Paslēpes, Sālsstabi, Cietumiņi un Kazaki pret laupītājiem, Nazīši. Būs iespējams arī grāmatiņu iegādāties uz vietas.


Uz skatuves:


12.00-13.30 grupa "The Chairs" koncerts

Trīs jauni puiši, aizrautīgi apvienojušies muzikālajā grupā "The Chairs", ir gatavi izklaidēt klausītājus, izpildot jaudīgu oriģinālmūziku, kā arī dažas pazīstamas melodijas netradicionālā izpildījumā. Puiši būs sagatavojuši patiesi interesantu un baudāmu koncertprogrammu divu čellu un sitamo instrumentu skanējumā. Aicināti visi interesenti, lieli un mazi!Pie skatuves:

10.00-16.00 varēs trenēt pirkstu veiklību kopā ar “MĪCI” – tā ir Latvijā ražota veidošanas mīkla bērniem

Dalība visos pasākumos bez maksas.


Pasākums tapis sadarbībā ar Rīgas domes atbalstu projektā “BURTU sestdienas”.