Cepuru tirgus 9. novembrī

9. novembrī no plkst. 10.00 līdz 16.00 Kalnciema kvartāla Cepuru tirgū vairāk nekā 25 cepuru tirgotāju sagādās plašu galvassegu klāstu sākot no krāsainiem adījumiem līdz pat siltām bandanām. Vienlaikus ābeļdārzā iepazīsim senu latviešu tradīciju – krāsosim dziju ar augiem, un pie ugunskura varēs arī sasildīties ar zāļu tējas krūzi.

Ja nepieciešams pieskaņot slēpošanas tērpam vai lietus jakai īsto galvassegu, tirgū adītas, tamborētas, šūtas cepures piedāvās tādi latviešu zīmoli kā “Renate Rose”, “Daina Brūdere weaving” un daudzi citi. Pat ja īstā cepure netiek atrasta, tad vienmēr var pasūtīt pēc savas izvēles – ar pīnēm un krāsu pārejām vai vienā krāsā, ar kažokādas bumbuli vai bez! Ja cepures krīt nost, tad ir iespējams pie “Rū adījumiem” iegādāties merīnvilnas cepures ar sasienamām aukliņām! Piedāvājumā būs arī siltie aksesuāri tiem, kam nepieciešams iegādāties jaunas vilnas zeķes, cimdus, biezākas šalles vai kādu citu adījumu. Viesturam Polim ir izstrādājumi no aitādas, pats sevi dēvē par Latvijas uggu tēvu, tāpēc par kāju siltumu arī būs padomāts.

No plkst. 10.00 līdz 14.00 ābeļdārzā notiks dzijas krāsošana ar augiem, kas ir jau izsena tradīcija Latvijā līdz 19.gadsimta vidum. Meistare Ieva Hofmane demonstrēs kā krāsot tekstilmateriālu ar augustā vāktiem cūku pupu lakstiem un kliņģerītēm, oktobrī salasītiem valriekstiem un alū raudzētām madaru saknēm. Varēs ielūkoties eco print eksperimentos un iegādāties šajā vasarā ar augiem krāsotu vilnas dziju saviem radošajiem rokdarbiem. Uguni iekurs plkst. 10.00, un krāsos līdz plkst. 14.00.


Dalība visos pasākumos bezmaksas.