Dienvidkurzemes novada tirgus Kalnciema kvartālā 14. maijā

14. maijā plkst. 10.00-16.00 aicinām uz Dienvidkurzemes novada tirgu! Vairāk nekā 20 Dienvidkurzemes novada zemnieki, amatnieki un mājražotāji tirgos sava novada tradicionālos ēdienus un amatniecības izstrādājumus, varēsiet uzzināt visu par šī novada kultūru un piedalīties meistarklasēs, kā arī iepazīt Dienvidkurzemes tūrismu un vērot viņu folkloristu dziesmu un deju priekšnesumus.


Dienvidkurzemes mājražotāju biedrība “Grobiņas Spēkavots”, kas apvieno 10 mājražotājus, piedāvās dažādus sierus, gaļu, medu un bišu maizi, uz vietas ceptus virtuļus un pēc senām novada tradīcijām kūpinātas zivis. Aizputes vīna darītava būs sarūpējusi vīnus, kas raudzēti tikai no Dienvidkurzemes reģionā audzētiem augļiem un ogām, un ikvienam būs iespēja tos degustēt, kā arī piedalīties viņu vadītā meistarklasē. Sastapsim arī zināmo augļkopi un selekcionāru Eglonu Brūnu, kas radījis vairāk nekā 500 ābolu šķirnes. Varēsiet nogaršot izslavēto tradicionālo Rucavas balto sviestu, ko ražo jau kopš 20. gadsimta sākuma, un Rucavas tradīciju nams “Zvanītāji” aicinās piedalīties meistarklasē un apgūt šo seno recepti. Pie Bārtas lietišķās tautas mākslas studijas “Kamolītis” varēs iegādāties ar rokām darinātus lina izstrādājumus un austus vilnas lakatus. Dienvidkurzemes amatnieki tirgos keramiku, sveces, rotas, pirtslietas un vēl daudz ko citu.


Pie Kalnciema kvartāla skatuves darbosies Dienvidkurzemes novada tūrisma centrs, kurā varēs iepazīt apskates objektus un noskatīt vietas, kur doties vasarā. Ābeļdārzā un galerijā aicinām bērnus un pieaugušos uz trīs radošajām darbnīcām, kuru laikā veidosim savu dizaina nozīmīti, rotu no meža veltēm un liksim lielformāta puzles kopā ar ģimeni un draugiem. Uz skatuves ar dziesmām un dejām uzstāsies Nīcas, Rucavas un Bārtas fokloristi, kuri demonstrēs arī kurzemnieku garo saucienu.
Vienlaikus tirgū piedalīsies arī iemīļotie iknedēļas tirgotāji ar apmeklētāju iecienītajiem labumiem.


Programma:


10.00-10.30 uzstāsies Kazdangas folkloras kopa “Zīle”


10.30-11.00 dziedās Nīcas etnogrāfiskais ansamblis


10.00-13.00 radošajā darbnīcā galerijā katram būs iespēja izveidot savu dizaina nozīmīti


10.00-13.00 darbnīcā galerijā veidosim rotas no dažādām meža veltēm


10.00-13.00 spēļu bedrē liksim lielformāta puzles kopā ar ģimeni un draugiem


11.00-12.00 uzstāsies Rucavas etnogrāfiskais ansamblis un kapela “Paurupīte”


12.00-12.50 varēsim vērot lauku kapelas “Luste” priekšnesumu


13.00-13.30 dziedās Bārtas etnogrāfiskais ansamblis


13.30-14.00 vērosim folkloras kopas “Traistēni” uzstāšanos


14.00-15.00 lauku kapelas “Luste” priekšnesums


Kultūras programmu vadīs un ar kolektīviem iepazīstinās pāvilostnieks Ģirts Vagotiņš-Vagulis.