Dobeles novada diena 6. maijā

6. maijā plkst. 10.00-16.00 Kalnciema kvartālā notiks Dobeles novada diena. Vairāk nekā 20 Dobeles novada zemnieki, amatnieki un mājražotāji tirgos sava novada tradicionālos ēdienus un amatniecības izstrādājumus, kā arī iepazīstinās ar novada kultūru caur muzikāliem priekšnesumiem un praktiskām darbnīcām.

Starp jaunajiem tirgotājiem varēs atrast Ievu Jurku ar “IJ.ceramics” porcelāna traukiem un rotām, Z/S “Rūķīšu tēja” ar dažādām ārstnieciskajām zāļu tējām, vīnu darītāvu “Tērvetes vīni” ar unikāliem Latvijas augļu un ogu vīniem, Dārzkopības institūtu ar sukādēm, sulām un stādaudzētavu “Liepas” ar ogu un augļu koku stādiem, kā arī Dobeles amatnieku biedrību ar plašu rokdarbu klāstu. Tirgū būs atrodami arī dažādi lavandas produkti – sveces, ziepes, saldumi un citi –, vara trauki, adījumi, ievārījumi, kūpinājumi un interesantas uzkodas.

Vienlaikus ar daudzpusīgu un aktuālu piedāvājumu tirgū piedalīsies iemīļotie iknedēļas

tirgotāji.

Paralēli novada iepazīšanai caur gastronomiju un amatniecību plkst. 12.00-13.00 ikviens aicināts izbaudīt īpašu kultūras programmu. Uz skatuves uzstāsies Dobeles novada Kultūras pārvaldes Vītiņu tautas nama bērnu vokālais ansamblis, Vītiņu tautas nama bērnu deju kolektīvs no 1. līdz 4. klasei “Virpulītis”, kā arī Vītiņu tautas nama bērnu deju kolektīvs no 5. līdz 9. klasei “Virpulis”.

Sadarbībā ar Dobeles novada pašvaldību un Dobeles Amatu māju visas dienas garumā notiks radošas un praktiskas darbnīcas. Plkst. 10.00-12.00 bērni aicināti izgatavot krāsainas papīru virtenes, plkst. 12.00-14.00 būs iespējams izgatavot finiera dizaina piekariņus ar personiskiem rakstiem vai attēliem, taču plkst. 14.00-16.00 notiks darbnīcas “Uzpin savu grāmatzīmi” un “Auduma maisiņa izrotāšana”.

Norises vieta – Kalnciema iela 35, Rīga. Ieeja tirgū un dalība pasākumos bez maksas.