Eduarda Miheloviča gleznu izstāde "Ainavu transformācijas"

No 5. janvāra līdz 2. februārim Kalnciema kvartāla galerijā būs apskatāma Eduarda Miheloviča gleznu izstāde Ainavu transformācijas. Izstādes atklāšana 7. janvārī plkst. 11:00.

Mākslinieks ir kā raidstacija. Līdzīgi citiem cilvēkiem, viņš saņem signālus no saviem maņu orgāniem, bet viņam ir nepieciešamība raidīt šos signālus tālāk. Kā zīdtārps viņš pārstrādā savus iespaidus un padara tos redzamus, transformētus caur vizuāliem simboliem. Savā personālizstādē Eduards Mihelovičs ieved mūs ceļojumā starp objektu – ainavu, ziedu, dabas fragmentu – realitāti un to abstraktās interpretācijas iespējām. „Māksla man ir kā pētījumu laboratorija, kurā es parādu redzamus savus iespaidus un sajūtas. Man vienmēr gribas atklāt savos darbos realitātes dziļāko slāni, piešķirt ikdienā fotografētai ainavai dziļāku jēgu. Agrākos darbos esmu centies šādu dabas fragmentu vairāk izolēt un tādejādi izpaust tā īpašības. Tagad es cenšos vairāk ko pielikt klāt, transformēt”, saka autors. Abstraktais ienāk viņa gleznās kā veids, kādā palielināt savus iespaidus. „Es pielieku klāt savu sajūtu, un sajūta ir abstrakta lieta. Piemēram, pieliekot klāt ziedu gleznai dejas sajūtu, es nonāku pie apļveida ziedu dejas. Starp maniem ziediem ir ziedi kā deja, ziedi kā ornaments, ziedi kā tīkls” - tā Eduards Mihelovičs.

Izstāde ir mākslinieka pēdējo trīs gadu darbu apkopojums. Tā veidota, sagrupējot gleznas vizuālos „krustos”, ko vieno noteikta krāsu gamma vai izteiksmes veids.

Eduards Mihelovičs (dz. 1977) ar glezniecību nodarbojas kopš 2001. gada. Studējis Latvijas Mākslas Akadēmijas Stikla nodaļā (2001/2002), mākslas izglītību papildinājis RTU Arhitektūras bakalaura programmā (B.Arch., 2010) un dažādās privātstudijās, piedalās plenēros. Šī ir mākslinieka ceturtā gleznu personālizstāde.

Atvērts: Pirmdiena – Sestdiena 10:00 – 22:00