Gada izskaņa Kalnciema kvartāla tirgū 30.-31. decembrī

Kalnciema kvartāls aicina gada nogali pavadīt kopā, apmeklējot tirgu un pasākumus gan 30. decembrī, gan 31. decembrī no plkst. 10.00 līdz 16.00. Šajās dienās noslēgsies pop-up tirgus “Mākslas medības”, līdz ar to aicinām pasteigties izdarīt savu izvēli.

Latvijas zemnieku un mājražotāju piedāvājums palīdzēs sagatavot svētku galdu Jaungada ballei no veselīgiem un gardiem pārtikas produktiem – daudzveidīgi sieri, zivis un gaļa, garšīgas svētku kūkas, priežu čiekuru ievārījumi un sīrupi vai malkas krāsnī cepta maize. Kalnciema kvartāla Vīnu veikals Jaunā gada sagaidīšanai sarūpēs izmeklētus dzirkstošos vīnus no Itālijas mazajām vīnu darītavām.

Programma 30.-31. decembrī:

Sestdien plkst. 10.00-13.00 notiks sapņu ķērāju darbnīca Elīnas Caunes vadībā, kur bērni kopā ar vecākiem varēs parūpēties par labu miegu jaunajā gadā. Pēc senām Ziemeļamerikas indiāņu tradīcijām sapņu ķērājs ir rāmītis, kuru pakar virs gultas galvgaļa, lai labie sapņi rāmīša tīklā tiktu notverti un paturēti, bet sliktie caur tīkla caurumu aizvadīti projām. Sapņu ķērāju izgatavošanā izmantos dažādas pērlītes, diegus, spalviņas, akmentiņus, gliemežvākus un zvaniņus.

Svētdien plkst. 10.00-16.00 turpat tirgus laukumā apmeklētāji varēs liet laimi kopā ar metāla meistaru Edvīnu Šakali. Laimes liešana ir viena no pazīstamākajām tradīcijām vecā gada aizvadīšanā – izkausēts metāls pārvēršas zīmējumā, kas parāda, ko sagaidīt jaunajā gadā.

Šajā dienā plkst. 11.00-15.00 bērnu spēļu un rotaļlietu zīmola „Rikarwo” pārstāvji piedāvās attīstīt iztēli un konstruēšanas prasmes – izmantojot koka klucīšus, būvēt lidostas kompleksu gan vadoties pēc salikšanas instrukcijas, gan pašiem konstruēt savas būves. Paralēli būs iespēja uzspēlēt citu lielformāta klucīšu spēli ¬– „Torņa būvēšana”, kur svarīgas būs koordinācijas prasmes.

Sestdien plkst. 10.00-18.00 un svētdien 10.00-16.00 mākslas cienītāji aicināti iepazīt un iegādāties spilgtāko latviešu jauno mākslinieku darbus „Mākslas medībās”. Mākslas trofeju pop-up tirgū ir vairāk nekā 500 darbu, tai skaitā arī rotas, svētku kartiņas, galda spēles u.c. lietas. „Mākslas medībās” iespējams atrast arī porcelāna traukus, kā arī neparastas eglīšu mantiņas, piemēram, reālistiskas mušmires, baravikas un gailenes.

Apmeklētājiem būs iespēja apskatīt un izveidot svētku fotogrāfijas vides objektu festivāla “Ziemassvētku egļu ceļš” objektā “Ziemas ainava”, kas realizēts ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstu.

Dalība visos pasākumos ir bez maksas.