Grāmatu diena Kalnciema kvartālā 23.aprīlī

23. aprīlī plkst. 10.00-16.00 Kalnciema kvartālā notiks pasaules grāmatu dienai veltīts tirgus. Vairākas Latvijas izdevniecības prezentēs savas jaunākās grāmatas, tiks rīkoti dzejas lasījumi un vadītas radošās darbnīcas bērniem un pieaugušajiem.


Kalnciema kvartāla galerijā filozofijas žurnāla “Tvērums” komanda vadīs radošās rakstīšanas darbnīcu, bet izdevniecība “Latvijas Mediji” iepazīstinās ar dzejnieces Daces Taurītes bērnu grāmatu “Burtu balle”. Notiks plaši dzejas lasījumi, kur septiņi autori prezentēs savus dzejoļus vai atdzejas krājumus, kas pēdējā gada laikā iznākuši izdevniecībā “Neputns”. Savukārt izdevniecība “Liels un mazs” atklās dzejnieka Arnolda Auziņa jaunāko dzejoļu grāmatu “Triks un čiks” un piedāvās muzikālus priekšnesumus – Lauma Kazaka uz ģitāras izpildīs īpaši šim pasākumam rakstītas kompozīcijas un dziedās Rīgas Doma kora skolas audzēkņi. Norisināsies arī ilustrāciju darbnīca par dzejoļu tēmām.
Visas dienas garumā Kalnciema kvartāla Vīnu veikalā darbosies Rīgas Centrālās bibliotēkas (RCB) grāmatu maiņas punkts, kur ikviens bez maksas varēs tikt pie jaunām grāmatām, ja atnesīs jau izlasītas un vairs nevajadzīgas grāmatas. Vienlaikus tirgus mājražotāji, zemnieki un amatnieki aicinās nobaudīt gardus pārtikas produktus un iegādāties skaistus amatniecības izstrādājumus.


Programma:


11.00-12.00 izdevniecība “Latvijas Mediji” iepazīstinās ar latviešu dzejnieces Daces Taurītes bērnu grāmatu “Burtu balle”, ko ilustrējusi Dace Broka. Grāmata sastāv no dzejoļiem, kas ļauj bērniem aizraujošā veidā apgūt alfabētu un paplašināt vārdu krājumu.


12.00-14.00 Kalnciema kvartāla galerijā izdevniecība “Liels un mazs” prezentēs dzejnieka Arnolda Auziņa jaunāko dzejoļu krājumu "Triks un čiks", ko ilustrējusi Ūna Laukmane, un ar autoriem sarunāsies Inese Zandere. Norisināsies muzikāli priekšnesumi – dzejoļus no jaunā krājuma speciāli šim pasākumam komponējusi Lauma Kazaka, kura spēlēs ģitāru. Jaunās dziesmas un klasisko Viļņa Salaka dziesmu "Saldējums" izpildīs Rīgas Doma kora skolas audzēkņi. Notiks arī konkurss bērniem. Ūna Laukmane vadīs ilustrāciju darbnīcu, kurā tiks veidotas auduma aplikācijas par dzejoļu tēmām.

12.00-14.00 notiks izdevniecības “Neputns” rīkoti dzejas lasījumi, kuros septiņi autori prezentēs pēdējā gada laikā iznākušos dzejas vai atdzejojumu krājumus. Starp šiem dzejniekiem būs Inese Zandere, Ronalds Briedis, Ilmārs Šlāpins, Ieva Rupenheite, Ingmāra Balode, Edvards Kuks un Arvis Viguls. Tiks tirgotas šo un citu autoru nesen iznākušās dzejas grāmatas, esejas un mākslas grāmatas.


14.00-15.00 Kalnciema kvartāla galerijā filozofijas žurnāla “Tvērums” komanda vadīs radošās rakstīšanas darbnīcu par filozofiskiem tekstiem, pieskaroties arī tēmai par to, kas ir pati filozofija.

Ieeja bez maksas.