Gundegas Muzikantes izstāde “CEĻOJUMS uz PAPĪRA” galerijā 5.-29. augustā

Kalnciema kvartāla galerijā no 5. līdz 29. augustam būs skatāma Gundegas Muzikantes personālizstāde “CEĻOJUMS uz PAPĪRA”. Savukārt izstādes noslēguma dienā 29. augustā Kalnciema kvartāla BURTU tirgus laikā Gundega Muzikante vadīs bezmaksas darbnīcu “Lidojums”.

Gundegas Muzikantes darbos fantāzijas radītais ērti sadzīvo ar reālo, dzīvē uzmanīgi novēroto. Izstādē aplūkojamie izteiksmīgie tēli un smalkām detaļām raksturotā vide tapusi uz mākslinieces iemīļotā materiāla – papīra, kas jūtīgi ļauj atsegt akvareļa toņu maigās nianses, zīmuļa radīto faktūru un kolāžas daudzveidīgās iespējas.


Gundega Muzikante ir viena no pieredzējušākajām Latvijas ilustratorēm, kuras darbi latviešu ilustrācijai piedod laikmetīgi spilgtu un daudzpusīgu raksturu. Veidojusi ilustrācijas un grafisko dizainu vairāk kā 30 bērnu grāmatām, 2019. gadā nominēta H.K Andersena balvai un Astrīdas Lindgrēnas memoriālajai balvai, ieguvusi Starptautisko Jāņa Baltvika balvu grāmatu mākslā (2014.g.) 2009. gadā radījusi animācijas filmiņas “Dzeguze un viņas 12 vīri” māksliniecisko veidolu.


Gundega Muzikante: “Grāmata un ilustrācija ir veids kā, fantāzijas slūžas atverot, izdzīvot brīnumainu pieredzi, kā doties ceļojumā, ko neierobežo laika un telpas praktiskie nosacījumi. Un jūsu ceļabiedri, iespējams, arī nebūs no ikdienas pasaules!”


29. augustā kopā ar BURTU tirgu māksliniece Gundega Muzikante vadīs darbnīcu “Lidojums” no plkst. 12.00 līdz 14.00 Kalnciema kvartāla galerijā. Papīra lidmašīnās, ko bērni iemācās salocīt, tiek sasēdināti visvisādi tēli – draugi, zvēri un citas, nereālas radības, – visi, ko bērns savā iztēles ceļojumā vēlētos paņemt līdzi. Dalība darbnīcā bez maksas.


Izstāde skatāma Kalnciema kvartāla galerijā līdz 29. augustam katru dienu no 10.00-18.00, izņemot svētdienas. Ieeja bez maksas. Izstādes atklāšana notiks 5. augustā 17.00-19.00.


Izstāde tapusi ar Rīgas domes atbalstu projektā “BURTU sestdienas”.