Igaunijas-Latvijas pierobežas diena tirgū 8. jūnijā

8. jūnijā no plkst. 10.00 līdz 16.00 Kalnciema kvartālā pulcēsies vairāki uzņēmēji no piecām Igaunijas-Latvijas pierobežas pilsētām, lai dalītos savā pieredzē un veicinātu pierobežu uzņēmējdarbību sociālajās un radošajās industrijās. Tirgū varēs iepazīt vairāk nekā 25 uzņēmumu produktus no Apes un Smiltenes novadiem, kā arī no Igaunijas pilsētām – Repinas, Setomā un Veru.

Vietējie tirgotāji no Apes novada piedāvās dažāda veida tekstilizstrādājumus, aksesuārus, adītus un tamborētus rokdarbus. Tirgū piedalīsies Apē dibinātais uzņēmums “ZĪLE”, kas piedāvā dabai draudzīgu, modernu un unikālu upcycling koncepcijā balstītu tērpu kolekciju. Smiltenes uzņēmēji iepazīstinās ar vietējo ābolu sidru, neizpaliekot arī bez mājas kūpinājumiem, sezonāliem sīrupiem un citiem pašgatavotiem gardumiem. Ceļošanas entuziasti varēs uzzināt par tūrisma iespējām pierobežā, ko piedāvās Smiltenes novada Tūrisma informācijas centrs. Savukārt igauņu tirgotāji iepazīstinās ar savu tradicionālo keramiku, paklājiem, dažādiem mākslinieciskiem rokdarbiem un tekstilizstrādājumiem.

Būs padomāts arī par pašiem mazākajiem apmeklētājiem – floristes Dinas Semjonovas vadībā notiks radošā darbnīca un par bērnu labo noskaņojumu parūpēsies aģentūra “OLEE”.

Programma:

Skatuve

11.30-12.30 un 13.30-14.00 koncerts

Piedalīsies Apes tautas nama kapella un Apes vokālā grupa “Trio”, dziedātāja Santa Sāre-Gerža un mūziķi no Setomā Gabriel Kadarpik (garmoška) un Joosep Toom (vijole).

12.30-13.30 bērnu stunda “Kā sasmīdināt skābo Citronmeiteni?”

Uzstāsies aģentūra “OLEE”, iesaistot klātesošos bērnus.

Galerija

10.00-14.00 radošā darbnīca “Pīti, vīti, mezgloti svētku dekori” kopā ar floristi Dinu Semjonovu no Apes. Dalības maksa 3 EUR.