Itāļu tirgus un čili ēšanas sacensības 28. septembrī

28. septembrī plkst. 10.00-16.00 Kalnciema kvartāla tirgū vienlaikus notiks divi karsti, garšām piesātināti un spraigi notikumi – mūsu ikgadējais Itāļu tirgus un čili ēšanas sacensības!

Šoreiz sestdienas tirgus būs piepildīts ar itāļu kultūru, šarmantām dziesmām, izsmacinātām delikatesēm un vīniem. SIA „Stella un K” piedāvās dažādus dabīgos itāļu minerālūdeņus, sulas, limonādes un, protams, olīveļļu. Piedāvājumā būs arī kafijkannas! Par vīnu izlasi no Itālijas Markes reģiona mazajām vīna darītavām būs parūpējies Kalnciema kvartāla “Vīnu veikals”, un par itāļu delikatesēm gādās Luigi Delikateses, Gusto Italiano un Itālijas labumi.

Savukārt šili ēšanas sacensības pulcēs aso ēdienu ekspertus – gan ēdājus, gan audzētājus, kā arī iepazīstinās apmeklētājus ar čili piparu ēšanas kultūru. Būs sarunas par un ap čili, skatītāju konkurss, degustācijas un, protams, drosmīgākie aicināti pārbaudīt izturību čili piparu ēšanas sacensībās! Par Latvijā audzētiem čili pipariem parūpēsies Burka & Ledus, kuru piedāvājumā būs arī visu veidu pašgatavotas piparotas mērces – harisas pasta, čili saldskābā mērce, adžika, marinēti halapenjo un citi labumi.

Programma:

Uz skatuves:

12.00-13.00 Sacensību dalībnieku reģistrācija un sarunas par čili kultūru, to nozīmi uzturā

13.00-13.40 Čili piparu ēšanas sacensības

13.40-14.00 Apbalvošana

Galerijā:

12.00- 14.00 Latvijas Itāļu valodas pasniedzēju asociācija, sadarbībā ar izdevniecību Loescher Editore, ielūdz visus bērnus vecumā no 6-12 gadiem apgūt itāļu valodu, ejot kopīgās rotaļās ar komiksu varoni- mazo meitenīti Danielu. 

Spēļu bedrē: 

10.00-16.00 “Smilšu aplikācijas” darbnīcā mācīs krāsot smiltis un izrotāt ar tām kartītes, ko vēlāk varēs uzdāvināt sev vai tuvajiem.

Ieeja bez maksas.

Sīkāka informācija par čili sacensībām mājaslapā http://latvijascillicempionats.mozello.lv. Sacensībām var pieteikties elektroniski, rakstot uz pieteiktieschilli@gmail.com vai mājaslapā http://latvijascillicempionats.mozello.lv/pieteikties/

Čili ēšanas sacensības organizē Kalnciema kvartāls kopā ar Daumantu Vidiņu, Kitiju Reiteri, „Burka&Ledus” un „Food Factory”.