Jaunās paaudzes Ziemassvētku tirgus 8. decembrī

Visbiežāk Ziemassvētki ir burzmas un pārmērīgu tēriņu laiks, taču svētki var būt arī citādi. Jaunās paaudzes Ziemassvētku tirgū pievērsīsimies ilgstpējīgiem risinājumiem sakarā ar zero waste, upcycle un recycle aktualitātēm, alternatīvu materiālu izmantošanu un citiem superproduktiem!

Lai gada gaišākie svētki nebūtu aizvadīti steigā un pārpildīti ar nevajadzīgām dāvanām, spīdīgiem saiņošanas papīriem, plastmasas eglītes bumbuļiem un kaudzi atkritumu, ierosinām padomāt par kaut ko noderīgāku un aizraujošāku! Dāvanas var iesaiņot sen izlasītajās avīzēs un žurnālos ar glītu vāku, savus mīļos varat iepriecināt ar somu no mazgājamā papīra (DER) vai auduma atgriezumiem, tirgū uz svara izvēlēties īpašu gardumu izlasi, zobu pastai var radīt īpašu iepakojumu, kas sadalās dabā (Monk Island), izlietotu stikla pudeli var pārvērst par svečturi (Ledene), šampūnu var nopirkt arī kā šampūnziepes, un tādu labo piemēru ir ļoti daudz!

Jaunās paaudzes Ziemassvētku tirgū akcentēsim labās prakses un trenēsim jaunus ieradumus! Kopā ar latviešu zīmolu Bee in lieli un mazi aicināti izgatavot vairākkārt lietojamas un mazgājamas vaskadrānas ēdiena uzglabāšanai, un ar @mailmelv dabīgus dezodorantus un zobu pastas.

Programma:


Plkst. 11.00-15.00 “Bee in” izveidotāja Ieva Sulutaura mācīs, kā pašiem uztaisīt savu vaskadrānu ēdiena uzglabāšanai. Vaskadrānas ir elpojošs produkts, kas sastāv no bišu vaska un kokvilnas auduma, tas ir mazgājams un vairākkārt lietojams. Darbnīcā ir aicināti piedalīties visi interesenti bez vecuma ierobežojuma. Dalībnieki var ņemt līdzi arī savu audumu. Dalības maksa: 4.50.

Plkst. 11.30-13.00 un 14.00-15.30 kopā ar latviešu zīmolu “Mail meil” gatavosim citronzāles dezodorantus un zobupastas no dabīgām sastāvdaļām, tiecoties uz bezatkritumu pagatavošanas procesu. Darbnīcas vadītāji saka, ka pagatavotā daudzuma pietiks vienam lietošanas mēnesim. Darbnīcas notiks Kalnciema kvartāla Koka arhitekūras centrā, iepriekš piesakoties.

Plkst. 15.00-16.00 notiks lekcija: “Vide un svētku galds”. Vide un svētki – kāds sakars? Turpinot diskusiju ciklu “Kāds sakars”, Pasaules Dabas Fonds Kalnciema kvartāla Brūnās mājas zālē aicina uz publisku diskusiju par atbildīgu svētku svinēšanu un videi draudzīgu pasākumu rīkošanu. Par to, kā noorganizēt videi draudzīgus svētkus un kā uzklāt videi draudzīgu svētku galdu, stāstīs konsultāciju aģentūras “Sustainable tips” dibinātāja Elīna Kolāte.