K. Vītola izstādes pavadošās darbnīcas bērniem un pusaudžiem sestdienās

Kārļa Vītola personālizstādes “Ceļojums uz Ameriku” laikā mākslinieces un mākslas pedagoģes Evas Vēveres vadībā katru sestdienu plkst. 15.00 norisināsies pavadošās, radošās darbnīcas pusaudžiem un bērniem.
Dalība bez maksas.

3. oktobrī plkst. 15.00 aicinām apmeklēt komiksu darbnīcu “Neparastā tikšanās” pusaudžiem, vecumā no 10 līdz 14 gadiem.

Darbnīcas iesākumā dalībnieki tiks iepazīstināti ar Kārļa Vītola komiksu “Tētis” par kādas ASV meitenes ceļojumu pie sava ilgi nesatiktā tēva. Savādā situācija un ainas no pusaudža dzīves, kad sastopies ar nezināmo, atrodies ceļā, jaunā vietā, kā izkadrēti pieturas punkti tiks piedāvāti darbnīcas dalībniekiem, lai, iekļaujot tos, veidotu savu, pavisam jaunu stāstu. Kāds šis stāsts veidosies un kādas tikšanās notiks iztēlotajā ceļojumā, dalībniekiem jāatrisina vizuāla stāsta valodā.

Darbnīcas gaitā iepazīstināsim ar izstādi un pārrunāsim dažādus ceļošanas aspektus, iztēlotas vietas un reālas situācijas, American Dream un neparastākās tikšanās mūsu dzīvē.

Sakarā ar ierobežoto vietu skaitu, interesentus lūdzam iepriekš pieteikties šeit:

10. oktobrī plkst. 15.00 mākslas darbnīca “Ceļojums uz Ameriku” ( 6 līdz 10 gadus veciem bērniem).

Šodien, pateicoties virtuālā ceļošanas un vēl nesen arī fiziskās pārvietošanās iespējām, mums ir neskaitāmas iespējas sasniegt Ameriku. Google kartes un mūzika, aplikācijas, filmas un multfilmas, kas savieno zemeslodi ar nepārtrauktu straumēšanu un informācijas izplatīšanu. Paši to nezinot, mēs nokļūstam Amerikas kultūrā un vēsturē sakņotajās idejās un atsauču zonā, kurā pieaugošais informācijas daudzums rada neskaitāmas iespējas jauniem stāstiem un interpretācijām.

Darbnīcas gaitā darba grupās veidosim tēlus un kostīmus, iedvesmojoties no ASV kultūrā sastopamajiem simboliem un lomām, un performances formātā izspēlēsim stāstus, kas radīsies procesa gaitā.

Saistībā ar ierobežoto vietu skaitu, interesentus lūdzam iepriekš pieteikties šeit:

17. oktobrī plkst. 15.00 mākslas darbnīca “Ceļojums uz Ameriku” ( 6 līdz 10 gadus veciem bērniem).

Saistībā ar ierobežoto vietu skaitu, interesentus lūdzam iepriekš pieteikties šeit:

Ja, “Covid-19” ierobežošanai tiks pieņemti stingrāki nosacījumi, tad visas iecerētās darbnīcas tiks realizēta attālināti caur Zoom sesiju, vajadzīgos materiālus izsūtot iepriekš pa pastu.

Eva Vēvere ir māksliniece un izglītības programmu vadītāja ar starptautisku mākslas praksi. Izstrādājusi un vadījusi mākslas autordarbnīcas bērniem un jauniešiem Somijā, Vācijā, Apvienotajos Arābu Emirātos, Lietuvā, Igaunijā, Latvijā. Veidojusi dažādas darbnīcas Latvijas muzejiem, bet šajā gadā radījusi darbnīcu ciklu ģimenēm projektā "KUSTĪBA. MĀKSLA. VIDE - KUNDZIŅSALA 2020”. Kopš 2018. gada strādā starptautiskajā interešu izglītības centrā London Gates Education Centre Rīgas filiālē, vadot mākslas un dizaina nodarbības.

Kārļa Vītola izstāde “Ceļojums uz Ameriku” ir trīspadsmitā solo skate, kurā galvenais medijs ir kameras acs - fotogrāfiju un video formātā - kas nofokusēta uz ārpusē dzīvojoša indivīda vientulību. Mākslinieks ir radījis izstādi par nenotikušu ceļojumu uz Ameriku, sasaucoties ar pašlaik aktuālajiem izolācijas apstākļiem, kas izjauc plānus un liek samierināties ar iztēlē pieejamām izvēlēm.

1989. gadā viņa vectēva, mākslinieka noformētāja Alekša Kalniņa Amerikas ceļojumā uzņemtie diapozitīvi apbūra topošo mākslinieku un režisoru Kārli Vītolu. Iedvesmojoties no debesskrāpju uzņēmuma, 1997. gadā Vītols radīja savu otro filmu par ambiciozu scenāristu, kurš vēlas iekarot Ameriku. 2020. gadā materiāls tika samontēts un ieskaņots, atklājot, kā kultūrā radītais iespēju zemes tēls lika 90. gadu jauniešiem maldīties starp sapņiem un realitāti, ilgām nomainot skumju rezignāciju.

Līdzdalība radošajās darbnīcās ir bezmaksas un to norisei nepieciešamos materiālus nodrošinās to organizatori.

Radošo darbnīcu ideju autores ir Eva Vēvere un Sniedze Kāle.

Projektu realizē “Studija Kokles” un “Mākslas arsenāla pētījumu fonds”.

Radošās darbnīcas notiek, pateicoties ASV vēstniecības Latvijā un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta un Valsts Kultūrkapitālfonda finansiālajam atbalstam.

Kalnciema Kvartāla galerija atrodas Rīgā, Kalnciema ielā 35.