Kā iekārtot dārziņu uz virtuves palodzes vai balkona

10. martā plkst. 18.30 aicinām visus zaļā dzīvesveida entuziastus uz aizraujošu lekciju "Kā iekārtot dārziņu uz virtuves palodzes vai balkona". Lekciju un pieredzes apmaiņu vadīs Ingūna Gudrupa, Biol.Mg., telpaugu eksperte LU Botāniskajā dārzā.

Pašam audzējot zaļumus uz palodzes ir ne tikai ērts veids, kā vienmēr tikt pie svaigiem kressalātiem vai sīpollokiem, tas ir arī pašu aprūpēts svaigs košums, kas arī uzlabo mājokļa gaisu.  

Lekcijā vairāk varēs dzirdēt par to kā veidojas mikroklimats virtuvē; piemērotu telpaugu izvēle virtuvei. Telpaugi, kuru lapas, ziedus, augļus var izmantot pārtikā un ēdienu dekorēšanā. Garšaugi uz palodzes visu gadu, to izvēle atbilstoši sezonai. Vai ir iespējams iegūt tomātu, gurķu ražu uz palodzes. Virtuves augu vasaras sezona uz balkona. 

Lekcija paredzēta ikvienam, kas vēlas izveidot dārziņu virtuvē vai kādā citā telpā, ikvienam, kas vēlas padarīt savu dzīvi zaļāku. Pēc lekcijas telpaugu eksperte Ingūna Gudrupa palīdzēs rast atbildes un risinājumus uz klausītāju jautājumiem. 

Pasākums notiek sadarbībā ar LU Botānisko dārzu projekta "Urbānais pavasaris" ietvaros, projektu līdzfinansē Rīgas dome. 


Ieeja par ziedojumiem, kas tiks novirzīti Kalnciema kvartāla 20 g.s. sākuma autentiskā iekšpagalma dārza jaunajam dārzniekam.