Kārlis Dambergs saņem Francijas Nacionālo nopelnu kavaliera ordeni

2017. gada 28. septembrī Kārlim Dambergam tika piešķirts Francijas Nacionālo nopelnu kavaliera ordenis (Chevalier de l`Ordre national du Mérite) par nozīmīgu ieguldījumu Francijas - Latvijas attiecībās izglītības jomā.

Francijas Nacionālo nopelnu kavaliera ordeni izveidojis ģenerālis de Golls 1963. gadā. Tas tiek piešķirts par īpašiem nopelniem un izciliem sasniegumiem valsts, civilajos vai militārajos amatos.

10 gadu laikā ar darbu Žila Verna Rīgas Franču skolas dibināšanā un izaugsmē, Kārlis Dambergs stiprinājis Francijas un Latvijas sadarbību izglītības jomā, - šai laikā skola, kurā mācības uzsāka 20 pirmsskolas skolēni, jau pulcējusi vairāk nekā 220 skolēnus līdz pat 9. klasei. Skolu 2007. gadā Latvijā dibinājusi un pārvalda bezpeļņas organizācija APECEF (Association des Parents d`Élèves des Classes d`Enseignement en Français) pēc Francijas Republikas vēstniecības Latvijā ierosmes. Kārlis Dambergs ir šīs organizācijas valdes priekšsēdētājs.

Izglītības programma licencēta kā Latvijā, tā Francijā, un dod iespēju turpināt mācības Latvijas skolā vai franču izglītības sistēmas izglītības iestādē pasaulē - Žila Verna Rīgas Franču skola ietilpst starptautiskajā Francijas skolu, pamatskolu un liceju tīklā „AEFE” (494 skolas 135 valstīs).

Kārlis Dambergs ir īpaši pagodināts par šo novērtējumu un iespēju sniegt personīgu ieguldījumu starptautiskas izglītības attīstībā Latvijā, cieši sadarbojoties ar Francijas vēstniecību Latvijā, Izglītības kvalitātes valsts dienestu un Rīgas domi, kā arī plašu nesavtīgu atbalstītāju loku.

Kārļa Damberga intervija "Latvijas Avīzē" pieejama šeit.