Keramikas un porcelāna mākslas izstāde “Tumšie dārzi” līdz 19. maijam

No 2018. gada 19. aprīļa Kalnciema kvartāla galerijā skatāma izstāde “Tumšie dārzi”, kas ir veltīta aktuālās mākslas izpausmēm keramiskajos materiālos. Izstādē skatāmi tādu autoru darbi kā Verners Lazdāns, Inese Margēviča, Elīna Titāne, Andris Vēzis un tandēms Skuja Braden. Izstāde skatāma līdz 2018. gada 19. maijam. Izstādes laikā 11. maijā plkst. 18.00 notiks priekšlasījums, kas ir veltīts vēsturei, kā arī aktuālajiem procesiem mūsdienu keramikas un porcelāna mākslā.

Latvijas keramiķu un praktiski strādājošu porcelāna mākslas autoru loks ir daudzveidīgs un plašs; ikvienam autoram tajā ir savs unikāls rokraksts un darbošanās stils. Izstāde “Tumšie dārzi” piedāvā neierastu autoru izlasi un viņu darbu salikumu, ļaujot skatītājiem iepazīties ar aktuālajiem procesiem mākslas jomā, kas saistīta ar dažādu keramisko materiālu lietojumu. Izstādē skatāmo darbu autori ir profesionāli keramiķi, diplomēti dizaineri, vai arī mākslinieki, kuri, līdz ar darbošanos vizuālajos medijos, ir pievērsušies savu ideju iemiesošanai keramiskajos materiālos. Verners Lazdāns, Inese Margēviča, Elīna Titāne, Andris Vēzis un tandēms Skuja Braden jeb māksliniece Ingūna Skuja un Melisa Breidena (Melissa Braden) pārstāv plašu radošās darbības un izpausmju spektru, kas ļauj ieraudzīt, cik daudzveidīgi var darboties šķietami savrupajā keramiķu un porcelāna mākslinieku lokā.

Izstāde apmeklētājiem ir atvērta līdz 2018. gada 19. maijam. 2018. gada 11. maijā plkst. 18.00 Kalnciema kvartāla galerijā norisināsies publisks priekšlasījums, kurā detalizētāk tiks apskatīta ar keramikas materiālu saistītās lietišķās mākslas vēsture Latvijā, kā arī atklāti aktuālie procesi mūsdienu keramikā un porcelāna mākslā. Pasākums notiks latviešu valodā.

Izstāde un priekšlasījums norisinās Kalnciema kvartāla galerijas 2018. gada izstāžu programmā “Iepazīsti Latvijas mākslas vērtības”. Programmu finansiāli atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds un Rīgas dome. Izstādi atbalsta Daugavpils Marka Rotko centrs.

Izstādes un priekšlasījuma apmeklējums ir bez maksas.

Kalnciema kvartāla galerija (Kalnciema iela 35, Rīga)

P., O., T., C., P., S. plkst. 10.00-20.00; Sv. – slēgts.