Latgolys dīna tirgū 17. oktobrī

17. oktobrī plkst. 10.00-16.00 Kalnciema kvartālā notiks kolorītā “Latgolys dīna”, kurā viesosies kaimiņi no Latgales un iepazīstinās ar Latvijas vēsturiskā novada bagāto mantojumu – zemnieki, mājražotāji un amatnieki, kā arī novada dziedātāji, dejotāji un muzikanti. Apmeklētājiem būs iespēja radoši darboties māla, klūgu pīšanas, karošu grebšanas darbnīcās un vēl! Praktizēsim arī ātros latgaļu valodas kursus un plānosim tuvākos ceļojumus uz Latgali.

Lai rastu ieskatu Latgales raksturīgajās garšās, tirgū tirgotāji piedāvās smaržīgu, uz kļavu lapām un klona ceptu rupjmaizi, mājas sieru, kūpinātu gaļu un speķi, medus un vaska izstrādājumus, zāļu tējas un zieddares ziedu kosmētiku. “Latgolys golds” uz ugunskura gatavos pusdienas, būs arī īsts latgaliešu virtuves gardums – asins desas pēc senām receptēm.

Latgales plānošanas reģions kopā ar biedrību “Latgales Tematiskie ciemi” aicinās ciemos un atklās interesantāko un labāko, ko redzēt un kur baudīt Latgales viesmīlību dažādās sezonās. Dzirdēsim latgaļu tautas mūziku jauniešu folkloras kopas “Augusti” izpildījumā, dienas garumā par sarunām ar ciemiņiem rūpēsies mūziķis, aktieris, TV programmu vadītājs Oskars Bērziņš. Visas dienas garumā notiks vairākas radošās darbnīcas, tostarp māla darbnīca, klūgu pīšana, karošu grebšana un pirts skrubīšu izgatavošana.

Norises vieta – Kalnciema iela 35, Rīga.