Lekcija “Četru koka ēku izpēte” 21. maijā

2019. gada 21. maijā plkst. 19.00 Koka arhitektūras centrs aicina uz lekciju par četru koka ēku izpēti. Lekciju vadīs Mg. arch. Antra Viļuma.

Četru koka ēku izpēte veikta promocijas ietvaros. Pētījumā analizētas divas veikalu ēkas – karšu veikals “Jāņa sēta” Elizabetes ielā 83/85 2. korpuss un veikala “Hartvik” ēka Brīvības ielā 216, skolas internāta ēka Ģertrūdes ielā 18 un neliela biroju ēka Kalnciema ielā 33 2. korpuss. Visas koka ēkas ir būvētas 19. gadsimtā, bet katrai ir savs stāsts un pārbūvju skaits ar atšķirīgu rezultātu. Viena ēka ir pašvaldības īpašums, bet pārējās trīs ir privāts īpašums. Ēkas pārbūvētas, izmantojot dažādus finansējuma avotus, un to pārbūve ir bijusi saistīta ar dažādiem sarežģījumiem.

Lekciju vadīs Mg. arch. Antra Viļuma, kas saistīta ar koka arhitektūru kopš 2012. gada un strādā Rīgas Tehniskajā universitātē pie pētījuma “Koka būvizstrādājumi laikmetīgajā Latvijas arhitektūrā”. Arhitektūras fakultāti pārstāv ikgadējo “Koka dienu” organizatoru komandā, tāpat koordinē seminārus par koka tēmu Latvijas Arhitektu savienībā, publicē rakstus žurnālos “Latvijas Arhitektūrā” un “Būvinženieris” un ir vairāku zinātnisko rakstu autore.

Kopumā no maija līdz jūnijam Kalnciema kvartālā norisināsies sešas informatīvi izglītojošas lekcijas III ciklā „Lekcijas par Koka arhitektūras kultūras mantojuma saglabājamību un renovāciju”.

Lekcijas ieejas maksa 7 eiro/ 5 eiro (skolēniem, studentiem, senioriem), biļetes nopērkamas: bezrindas.lv.

Norises vieta: Vīnu veikala zāle, Kalnciema iela 35, Rīga.

Lekciju organizē nodibinājums „Koka Arhitektūras fonds”.

Pasākums notiek ar Rīgas domes un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.