Lekcija "Mūsdienu interjers vēsturiskā ēkā" 7. oktobrī

7. oktobrī lekcijā apskatīsim mūsdienu interjera veidošanu vēsturiskā ēkā izvērtējot kvalitātes, kas saglabājušās vai ir slēptas. Tās ir grīdas un to apdare, sienu krāsojuma veidi, durvis, logi apkure utt. Lekciju vadīs Juris Zviedrāns. Sākums plkst. 18.30.

Sākumā vērsīsim uzmanību uz vēsturisku elementu atpazīšanu, jo katrā ēkā un interjerā jau ir ielikts konkrēts kods, ko ne vienmēr katrs no mums redz vai izprot. Šis kods pasaka, ko vajadzētu un ko nevajadzētu darīt. Mūsdienās zinoši arhitekti un interjeru dizaineri, atjaunojot vēsturiskās ēkas, rūpīgi izvērtē visu, kas noticis ar celtni un šo informāciju izmanto jaunas iekštelpas sakārtošanai vai radīšanai. Mēs centīsimies atpazīt vērtības, izprast ēkas vai telpas kodu un virtuāli – iedomās, veidot šo telpu konkrētā cilvēka vajadzībām. Tas nenozīmē, ka nevajag izmantot arhitekta vai dizainera pakalpojumus, bet, jo Jūs vairāk zināsiet par ēku un sapratīsiet telpu, kurā jūs vēlaties uzturēties, jo Jums būs vieglāk sarunāties ar speciālistiem.

Juris Zviedrāns izpētes jomā strādā kopš 1989. gada un specializējas koka konstrukciju (jumti, torņi
u.c.) un koka ēku pētniecībā. Pētnieks dzīvo vēsturiskā ēkā – Tāšu muižā, kas ir kultūras piemineklis, kuru pats atjauno. 

Biļešu cena: 7 eiro

Biļetes pieejamas bilesuparadize.lv.