Lekcija par ūdenstorņu, gāzholderu un elektrostaciju ēku vēsturi un arhitektūru 26.septembrī

2017. gada 26. septembra vakarā no plkst. 19:00 līdz 21:30 "Koka arhitektūras centrā" Kalnciema kvartālā notiks izglītojoša lekcija par vēsturisko Rīgas gāzes, ūdens un elektrības iestāžu ēku būvvēsturi un arhitektūru. Lekcijas vadīs mākslas vēsturniece, Rīgas arhitektūras vēstures pētniece un Latvijas Mākslas akadēmijas doktorante Inga Karlštrēma.


Lekcijas laikā būs iespēja iepazīties ar Rīgas ūdensapgādes vēsturi, gāzes ražošanas vēsturi, kā arī ar elektrifikācijas aizsākumiem Rīgas pilsētā, īpašu uzmanību vēršot tieši uz industriālās arhitektūras mantojumu – gan zudušo, gan saglabāto. Vēsturiskajās fotogrāfijās, projektu zīmējumos un kartēs aplūkosim Āgenskalna, Čiekurkalna un Matīsa ielas ūdenstorņus, Maskavas ielas un Baltezera ūdens sūkņu stacijas, Rīgas pirmo gāzes fabriku līdzās Bastejkalnam un otro gāzes fabriku Vagonu ielā, Andrejsalas elektrostaciju, u.c. Vairākām no šīm ēkām mūsdienās piešķirts arhitektūras pieminekļa statuss, kas apliecina augsto arhitektonisko kvalitāti un kultūrvēsturisko vērtību. Taču lekcijā mēģināsim noskaidrot arī to, kā šīs industriālās būves uztvēra to laikabiedri un nākamās paaudzes.


Inga Karlštrēma ir vairāku Rīgas industriālās arhitektūras tēmai veltītu zinātnisku rakstu autore. Rīgas gāzes fabriku būvvēstures izpēte veikta ar a/s ‘Latvijas Gāze’ atbalstu.


Lekcija būs saistoša ikvienam, kas interesējas par Rīgas arhitektūru un vēsturi, kā arī būs praktiski noderīga Rīgas gidiem un dažādu jomu studentiem. Esat laipni gaidīti!


Ieejas maksa 15 EUR.

Lūdzam iepriekš pieteikties uz lekciju, rakstot pieteikumu uz kultura@kalnciemakvartals.lv un iegādājoties biļeti www.bilesuparadize.lv.


Norises vieta: Koka arhitektūras centrs "Kalnciema kvartāls", Melnsila iela 10B, Rīga.


Lekcijas organizētājs: Nodibinājums „Koka Arhitektūras fonds”.

Pasākums notiek ar Rīgas domes atbalstu.