Lindas Gabarajevas izstāde “Dabas dievi. Pilsētas dievi”

No 9. aprīļa līdz 30. aprīlim Kalnciema kvartāla galerijā skatāma mākslinieces Lindas Gabarajevas personālizstāde “Dabas dievi. Pilsētas dievi". Izstādes atklāšana notiks 9. aprīlī plkst. 12.00. Izstādes noslēguma dienā, 30. aprīlī, māksliniece vadīs radošo darbnīcu, kas būs veltīta sarunai par to, kas ir daba un kas ir pilsēta.


Linda Gabarajeva par izstādi:
“Ir divi pretēji spēki, nesamierināmi, bet viens otru papildinoši. Pa vidu ir aiza, kurā virmo sirdabaina migliņa, tajā labāk neskatīties, jo var uznākt reibonis. Katrā aizas malā klints galā slejas mākoņos tīta pils. Vienu apēno mežonīgi dārzi, otra ap sevi izklājusi nebeidzamu betona plakni. Viena darināta no tēstiem baļķiem, otra – no dzelzsbetona. Reizumis kādā vientulīga torņa lodziņā pavīd skatiens, kurš ilgojas sastapt savu atspulgu.
Izstāde ir tā sastapšana. Tā nenovēršami nolemta neveiksmei, dialogs nav iespējams, vieta sarunām ir kaut kur sidraba dūmakā, bet no tās jāvairās, jo tajā ir sakāve. Tāpēc paskatīsiemies, kā viņi uzvedas, stāvot viens otram blakus. Varbūt pavadot ilgāku laiku kopā, viņi tuvosies aizai, kura draud aprīt visu, kas viņiem svēts.”


30. aprīlī plkst. 12.00-14.00 darbnīcā kopā un individuāli meklēsim vietu, kurā satiekas daba un pilsēta. Vai koks bruģēta pagalma vidū? Vai betona apmalītes iežogots zāliens? Kādas būtnes varētu šādā vietā dzīvot? Pētīsim un iztēlosimies – vai bez skudrām un sliekām zālītē čabinās arī sīkas mašīnītes ar gariem deguniem un purpura ausīm? Vai tas, kas tup krūmā, tiešām ir zvirbulis, vai varbūt lokomotīve ar spārniem? Darbnīca notiks bez maksas.


Linda Gabarajeva (1992) studē grafiku Latvijas Mākslas akadēmijā, nodarbojas ar ilustrāciju. Šī ir viņas pirmā personālizstāde.


Norises vieta: Kalnciema iela 35, Rīga

Izstāde atvērta: pirmdien – piektdien 10:00 – 18:00, sestdien 10.00-16.00, svētdien – slēgts.