Mākslinieces Evijas Vītolas personālizstāde “SAVĒJIE / kosmiskās Zemes olas” no 5. janvāra

No 5. janvāra līdz 3. februārim Kalnciema kvartāla galerijā norisināsies keramiķes Evijas Vītolas personālizstāde “SAVĒJIE / kosmiskās Zemes olas”.

Izstādē “SAVĒJIE / kosmiskās Zemes olas’’ Evija Vītola eksponēs savām rokām radītu keramiku un atklās, ka tas nav stāsts vienkārši par grīdas vāzēm, tas ir stāsts par radošo procesu un tā sajūtām. “Tas ir process, caur kuru var sajust un izpaust savu dvēseles valodu. Fiziski caur pieskārienu, veidošanu, vērošanu, saplūstot ar iedvesmu un pilnīgu Šeit un Tagad stāvokli. Tā ir kā saplūšana starp fizisko, materiālo un neredzamo pasauli, kur satiekas dažādās telpas dimensijas. No šī stāvokļa raksturojuma arī nāca nosaukums – Kosmiskās Zemes olas. Radīt taustāmu objektu, kas ir piepildīts ar maģisku, kosmisku sajūtu pieredzi un dziļu laimes, pateicības un pazemības sajūtu,” par izstādes neredzamo dabu un nosaukuma izvēli stāsta Evija. SAVĒJIE nozīmē, ka mākslas darbs rodas unikāli personiskas un estētiskas attieksmes procesā. “Darbs ir lēns, pacietīgs un meditatīvs. Ir sajūta, ka pazūd robeža starp mani un šiem darbiem. Kur sākas un kur beidzas vienkārši grīdas vāzes….?” uz pārdomām vedina domāt māksliniece.

Evija Vītola (1990) absolvējusi Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas Keramikas nodaļu (2010) un Latvijas Mākslas akadēmijas Keramikas nodaļu (2016).

Izstādes svinīgā atklāšana kopā ar mākslinieci notiks 5. janvārī plkst. 19.00.

Izstāde Kalnciema kvartāla galerijā būs skatāma katru darba dienu plkst. 10.00-18.00 un sestdienās plkst. 10.00-16.00, svētdienās galerija slēgta. Ieeja bez maksas.