Nakts tirgus un koncerts 20. jūnijā

20. jūnijā no 16.00 līdz pat saulrieta stundai 23.00 Kalnciema kvartālā notiks ikgadējais nakts tirgus un koncerts par godu saulgriežiem. Uz skatuves kāps folkloras kopas “Suitu vīri”, “Suitu dūdenieki” un Biruta Ozoliņa ar Uģi Prauliņu skandēs dienvidlatgales un malienas puses dziesmas. Ieeja bez maksas.

Nakts tirgus ir sena Kalnciema kvartāla tradīcija, kad, sagaidot saulgriežus, ceturtdienu brīvdabas koncertu papildina zemnieku un amatnieku tirgus. Tirgotāji būs sarūpējuši īstus lauku labumus - maizi, kūpinātu gaļu un, protams, neiztiksim bez īsta svētku siera. Šogad būs iespēja piedalīties sietspiedes darbnīcā.

SUITU VĪRI un SUITU DŪDENIEKI

"Suitu vīri" dzied galvenokārt suitu novadā pierakstītās un no senčiem mantotās dziesmas. Uzstāšanos dažkārt papildina arī dūdu spēle, ko apguvuši suitu vīri Pauls Leimanis, Juris Šteinbergs, Juris Lipsnis un Ronalds Veiss (visi dzied "Suitu vīros" un spēlē dūdas "Suitu dūdeniekos").

BIRUTA OZOLIŅA ir (folkmūzikas) mūsdienu tautas mūzikas izpildītāja. Folklorai pievērsusies studiju gados, vairākus gadus darbojusies ansamblī "Iļģi". 80. gadu beigās Latvijas Radio ierakstījusi latgaliešu tautasdziesmas. Piedalījusies vairāku tradicionālās un mūsdienu tautas mūzikas albumu ierakstos. Producējusi Marijas Golubovas albumu "Stāsti un dziesmas" (2003). Izveidoja etnodžeza ansambli "Patina", sadarbībā ar to atskaņojusi tautas mūziku mūsdienīgos aranžējumos. 2013. gadā kopā ar DJ Monsta izdeva albumu "Sauli sēju". 

UĢIS PRAULIŅŠ kā komponists vairākkārt ir sadarbojies ar dažādiem Latvijas koriem, kā arī ar postfolkloras grupu "Iļģi". Uģis Prauliņš ir strādājis arī ar Kembridžas Triniti koledžas kori, komponējot korim a cappella darbu "Laudibus in Sanctis", kas 2008. gadā tika ierakstīts Īlijas katedrālē. 2009. gadā tika izlaists Triniti koledžas kora disks ar Baltijas komponistu darbiem. Uģis Prauliņš ir sarakstījis mūziku vairākām spēlfilmām un animācijas filmām. Sarakstījis arī Dziesmu un deju svētkiem deju uzvedumus: “Ritums”, “Mana Pasaule”, un “Mīlestības dziesmas”.

Birutai ar Uģi nupat Maljorkā bija koncerts kopā ar diviem izciliem katalāņu mūziķiem un Baleāru salu tautas mūzikas pētniekiem un popularizētājiem Miquel Brunet un Biel Majoral.

PROGRAMMA:

16.00-23.00 tirgus

17.30-19.30 sietspiedes darbnīca kopā ar Grafiskās mākslas telpa - punkts - ikviens varēs iepazīties ar šo apdrukas tehniku un izveidot papardes veidolu uz krekla vai somas.

19.00-21.00 “Suitu vīri” un “Suitu dūdenieki”

21.00-23.00 Biruta Ozoliņa ar Uģi Prauliņu izpildīs malēniešu dziesmas
.

Ieeja bez maksas. 

Pasākums notiek ar “Lielvārdes alus” un "Borjomi" atbalstu.