No 4. jūlija līdz 3. augustam Zīnu un mazo izdevēju festivāla SĀBRS izstāde "ZĪNU ANATOMIJA"

No 4. jūlija līdz 3. augustam Kalnciema kvartāla galerijā ielūdzam apskatīt SĀBRS izstādi “ZĪNU ANATOMIJA”, kurā tiks apkopoti zīni no mākslinieču Maijas Kurševas, Rūtas Briedes un biedrības “četrdesmit grādi” bibiliotēkām. Izstāde ir daļa no jau trešā Zīnu un mazo izdevēju festivāla SĀBRS, kas šogad notiks no 6. līdz 7. jūlijam Āgenskalna tirgus otrajā stāvā ar mērķi kultivēt kaimiņu būšanu izdevēju un mākslinieku starpā, daloties ar idejām un piedzīvoto, veidojot sadarbības un draudzības.

Zīns ir saīsinājums no vārda “magazine” (angļu val. – žurnāla). Parasti zīns ir mazas tirāžas neliela formāta žurnāls, ko publicē pats satura autors. Zīnu satura iespējas ir visai plašas – tajos tiek publicēti teksti par politiku, dzeja, komiksi, fotogrāfijas, gan ar roku zīmēti, gan datorā izstrādāti zīmējumi utt.

Kā stāsta izstādes autori, “ZĪNU ANATOMIJA” ir aicinājums izpētīt zīnu pasaules dziļumus, atklāt to īpatnējo uzbūvi un iesaistīties pašizpausmē. Izstāde tās apmeklētājus rosinās apgūt zīnu radīšanu, lai dalītos ar saviem vērojumiem un stāstiem.

Izstāde Kalnciema kvartāla galerijā atvērta bez maksas katru darba dienu plkst. 10.00-18.00 un sestdienās plkst. 10.00-16.00, svētdienās galerija slēgta.