Paulas Stutiņas personālizstāde "piezīmes"

No 2. līdz 22. novembrim Kalnciema kvartāla galerijā būs skatāma Paulas Stutiņas personālizstāde "piezīmes". Izstādes atklāšana paredzēta 2. novembrī, plkst. 18.00!


Māksliniece par izstādi:


“Savā dzīvē esmu eksistējusi vizuālās mākslas vidē dažādos rakursos. No vidējās profesionālās mākslas izglītības, līdz mākslas analizēšanai un aprakstīšanai, mākslas muzeja vadīšanai, izstāžu iekārtošanai un mākslas mācīšanai citiem. Esmu iejutusies šajās lomās. Galu galā secinu, ka mākslu nevar piespiest mīlēt, cienīt vai saprast. Tas ir katra paša rokās. Tomēr ir svarīgi to piedāvāt.
Izstādē redzamie darbi ir pirmie, ko gleznoju bez citu komentāriem vai ieteikumiem, bez uzdevuma, tēmas un absolūtas mākslas likumu ievērošanas. Visi darbi ir abstrakti un bez nosaukumiem. Man nav svarīgi jums skaidrot, ko tajos redzu es, vai kāda ir to nozīme, es gribu aicināt katru no jums tur ieraudzīt kaut ko sev - visas atbildes, sajūtas un pārdomas ir patiesas. Šiem mākslas darbiem nav vienotas tēmas vai kopīgs stāsts, tie ir kā ieraksti dienasgrāmatā, katrs par savu dienu un tās notikumiem vai pārdzīvojumiem – piezīmes. Līdzīgi kā mūzika, abstraktā māksla aizskar katru individuāli un personiski. Vajag tikai ļauties, ieklausīties sevī un noticēt tam, ko dzirdi.”


Paula Stutiņa (1995) ir māksliniece, autore, kuratore un skolotāja. 2015. gadā absolvējusi Jaņa Rozentāla Mākslas vidusskolu ar diplomu glezniecībā, 2020. gadā ieguvusi bakalaura grādu Mākslas vēsturē un teorijā Latvijas Mākslas akadēmijā, no 2016. līdz 2019.g. strādājusi par vadītāju un kuratori Tukuma Mākslas muzejā. Piedalījusies mākslas/izstāžu projektos kā pētniece, anotāciju, tulkojumu un recenziju autore.


Galerijas darba laiks:
10.00-18.00 darbdienās
10.00-16.00 sestdienās