Poļu diena un tirgus 15. septembrī

Kalnciema kvartāls kopā ar Polijas-Latvijas attiecību atbalsta biedrību „Silesia” aicina uz “Poļu dienu” 15. septembrī no plkst. 10.00-16.00. Paralēli zemnieku un amatnieku tirgum apmeklētāji varēs iepazīt poļu literatūru “Nacionālajā lasīšanā”, raiti apgūt poļu valodas pamatus kopā ar bērniem, turpat tirgus laukumā izkustēties tautas dejās un paņemt līdzi uz mājām Polijas “melno zeltu”.

Sestdien plkst. 12.00-14.00 apmeklētāji varēs iepazīt Polijas Valsts Prezidenta uzsākto tradīciju “Nacionālā lasīšana”, kuras mērķis ir popularizēt poļu nacionālo literatūru publiskajos lasījumus. Šogad “Nacionālajā lasīšanā” tiks lasīts Stefana Žeromska (Stefan Żeromski) darbs “Pavasara priekšvakarā” (“Przedwiośnie”). Darbnīcā par poļu valodas skolotājiem kļūs poļu valodā runājošie bērni, kuri spēles veidā mācīs apmeklētājiem valodas pamatus. Ar poļu tautas dejām priecēs mākslinieciskie kolektīvi – jauniešu deju kolektīvs “Dejotprieks” un bērnu deju kolektīvi “Daugaviņa” un “Rīgas saulstariņi”.

Uz mājām katrs apmeklētājs varēs paņemt akmeņogles gabaliņu no Silēzijas reģiona Polijā. Kā zināms, jau izsenis akmeņogles tiek dēvētas par Polijas “melno zeltu”.

Paralēli norisināsies iknedēļas zemnieku, mājražotāju un amatnieku tirgus.

Dalība visos pasākumos ir bez maksas.

Norises vieta – Kalnciema iela 35, Rīga.

Pasākumu organizē Kalnciema kvartāls sadarbībā ar Polijas-Latvijas attiecību atbalsta biedrību „Silesia”