Putras diena Kalnciema kvartāla tirgū 12. oktobrī

12. oktrobrī plkst. 10.00-16.00 Kalnciema kvartāla zemnieku un amatnieku tirgū atzīmēsim Starptautisko putras dienu un aicinām uz vēlajām brokastīm kopā ar Graud Kafe. Ēdienkartē, protams, putra! Savukārt darbnīcā bērni mācīs citiem bērniem, kā pagatavot savu zīmogu no dzēšgumijas.

Lai putru padarītu saldāku, iesakām doties uz Zelta Zaptes stendu pēc ievārījumiem. Katrai zaptei ir savs nosaukums, tāpēc būs arī kā garda dāvana, piemēram, Sirdsdāma Aronija, Melnā pantēra, Medību nakts un citas. Savukārt Mežrozītes.lv ir vienīgie, kas piedāvā mežrozīšu ievārījumu, piedāvājumā ir arī ar pīlādžu, rabarberu un cidoniju garšām. Putrai klāt var likt arī svaigas dzērvenes, ko piedāvā Z/S "Dzērvenīte" no Saldus novada. Ja dzērvesnes par skābu, tad dažādas sukādes piedāvā Nature Gift un Viesturs no "Tepat" – pie viņa var atrast sukādes kopā ar ingveru.

Īpaši šajā reizē piedalīsies Meistars Sarkaņos ar ozolzīļu kafiju un LifeTree Cheese, kas piedāvā augstākā labuma fermentētus un nogatavinātus indijas riekstu produktus, piemēram, pēc tradicionālām siera ražošanas metodēm ir radīts Kamamvērts, kas ir vegāniska alternatīva Kamambēram, Vicotta – alternatīva Rikottai, kā arī dažādi krēmi – Maurlociņš, Melnā trifele un citi.

No plkst. 12.00 līdz 13.00 Vīnu veikala&kafe Natālija Provornaja no Graud Kafe, kas ir Ajurvēdas pārtikas tehnoloģe, gatavos putru no dzīvajiem graudiem, un ikviens ir laipni aicināts vēlajās brokastīs. Piedāvājumā būs putras ar dažādām garšām un sastāvdaļām.

Plkst. 12.00-14.00 privātas sākumskolas Domdaris audzēkņu vadībā taps zīmogi, kuriem par pamatu izmantos dzēšgumijas. Un no visiem zīmogu nospiedumiem tiks izveidots kopīgs stāsts. Domdaris audzēkņi Kalnciema kvartāla tirgū ciemojas reizi mēnesī. Tā ir jauna mācību metode, jo bērni māca citus bērnus, tādā veidā attīstot komunikācijas un vadības prasmes. Darbnīca notiks galerijā.

Dalība visos pasākumos bez maksas.