Rasas Jansones izstāde “Rituāla vieta” līdz 1. decembrim

Kalnciema kvartāla galerijā 16. novembrī tiks atklāta izstāde “Rituāla vieta”; tajā būs skatāmas mākslinieces Rasas Jansones instalācijas. Skatītājiem izstāde ir pieejama līdz 2018. gada 1. decembrim; izstādes noslēdzošajā dienā plkst. 13.00 paredzēts mākslinieces priekšlasījums un ekskursija izstādē.

Rasa Jansone savā mākslā mērķtiecīgi un konsekventi strādā ar tēmām, saistītām ar sieviešu pieredzēm un dzimtes jautājumiem. Viņa ir viena no retajām māksliniecēm Latvijā, kura nevairās tikt asociēta ar feminismu un ar savu darbību ievieš šīs kustības vērtības lokālajā vizuālās mākslas laukā.

Izstādē “Rituāla vieta” ir skatāms šāda paša nosaukuma darbs, kas sākotnēji tika attīstīts izstādei “Vilna un zīds. Jaunā erotika” (2018) Latvijas Fotogrāfijas muzejā, kā arī instalācija “Apskaušu un sasildīšu”, kura pirmie impulsi meklējami izstādē “Glandula Mammae” (2018) Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā. Nesen šie darbi, kopā ar Rasas Jansones gleznu cikliem “Ģimenes”, “Trenažieris. Pašportrets” un “Debesu maliņa” bija eksponētas personālizstādē Šauļu Mākslas galerijā, Lietuvā. Savukārt izstāde Kalnciema kvartāla galerijā ir pirmā reize, kad Rasas Jansones instalācijas tiek eksponētas Latvijā pilnā apjomā. Izstādes darbos Rasa Jansone pieskaras delikātajai robežai starp privāto, personisko un publisko, plašai auditorijai domāto. Ģimenes dzīve, attiecības cilvēku starpā, intimitāte un tās nosacījumi, vērtība un cena.

Izstāde skatāma Kalnciema kvartāla galerijā līdz 2018. gada 1. decembrim; Izstādes noslēdzošajā dienā 1. decembrī plkst. 13.00 notiks mākslinieces priekšlasījums – ekskursija ekspozīcijā, veltīta feminisma diskursam vizuālajā mākslā un konkrēti ekspozīcijas darbos. Ieeja izstādē un dalība priekšlasījumā bez maksas.

Izstāde norisinās programmā “Iepazīsti Latvijas mākslas vērtības". Programmas mērķis ir ļaut ikvienam interesentam uzzināt un saskarties ar mākslas parādībām Latvijā, kurās būtisks ir materiālais komponents un kas balansē starp mākslas, dizaina un arhitektūras laukiem. Programmu finansiāli atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds un Rīgas dome. Izstādē ar darbu deponējumu piedalās Latvijas Fotogrāfijas muzejs.

Publicitātes attēli:

Rasa Jansone. Fragments no instalācijas “Rituāla vieta”, 2018. Foto © Kristīne Madjare

Rasa Jansone un fragments no instalācijas “Rituāla vieta”, 2018. Foto © Gvido Kajons

Sīkāka informācija:

kultura@kalnciemakvartals.lv

rasajansone@yahoo.com

Kalnciema kvartāla galerija

Kalnciema iela 35, Rīga, LV-1046

P., O., T., C., P., S. Pl. 10.00-19.00; Sv. – slēgts.