RIBOCA darbnīca: Džeikobs Koens 22. februārī

Trešajā februāra sestdienā RIBOCA2 darbnīcu pārņems skaņa un mūzika. Šī būs burvīga iespēja satikt RIBOCA2 dalībnieku – amerikāņu eksperimentālo mūziķi – čellistu Džeikobu Koenu (Jacob Cohen), un viņa vadībā nodoties improvizētai muzikālai meistardarbnīcai. Kopā ar Džeikobu radīsim neparastus mūzikas instrumentus no visdažādākajiem priekšmetiem un materiāliem. Apmeklētāji, pēc pašu vēlēšanās, ir laipni aicināti ņemt līdzi savus mūzikas instrumentus, arī bojātus un neskanošus. Ļausimies mūziķa vadītam eksperimentam – muzikālai improvizācijai. Iespējams, ka taps kāds jauns skaņdarbs – nāciet un palīdziet to kopā radīt!

Kopš 2011. gada Džeikobs Koens uzstājas Ņujorkas metro stacijās, ik dienas radot oriģinālu čellmūziku mūziku dzīvai un nemitīgi mainīgai auditorijai. Ar savām ielu performancēm Koens apceļojis Dienvidaustrumāzijas zemes – Japānu, Taizemi un Indiju, bet 2014. gadā viņš radīja projektu “Čells bez sienām” (Cello Without Walls), kura ietvaros viņš uzstājās un vadīja meistarklases ASV ziemeļaustrumu daļas ieslodzījuma vietās. Jau gadu vēlāk mūziķis saņēma stipendiju pasaulē lielākā ieslodzījuma kompleksa – Raikera salas – jaunatnes mūzikas programmas radīšanai. Koens vairākkārtēji sadarbojies ar poļu skulptoru Pāvelu Althameru (Pawel Althamer), un abi mākslinieki šogad #RIBOCA2 iemājos vienā no biennāles norises vietām ar interaktīvu instalāciju.


Praktiska informācija:

Darbnīcas notiek Kalnciema kvartāla galerijā katru sestdienu no plkst. 11.00 līdz 14.00. Dalība bez maksas. Visi nepieciešamie materiāli tiek nodrošināti.