RIBOCA darbnīcas Kalnciema kvartāla galerijā februārī

Februārī aicinām iesaistīties un atbalstīt vienu no gaidāmās biennāles dalībniekiem – matemātiķi Dainu Taimiņu, kurai šajās divās meistarklasēs centīsimies atrast palīgus, lai tuvākajos mēnešos palīdzētu uzburt jaunu matemātisku brīnumu – darbu gaidāmajai RIBOCA2 izstādei. Ikviens rokdarbnieks ir laipni aicināts pievienoties un kļūt par vienu no vēstnešiem – sestdienas meistarklasē uzzināsiet, kā var iesaistīties kopējā darba tapšanā, arī esot mājās.

Februāra darbnīcu tēma: NEPARASTĀ MATEMĀTIKA

Divas sestdienas (1.,15. un 29. februārī) notiks tamborēšanas darbnīcas “Neparastā matemātika”, kas organizētas, lai palīdzētu radīt līdz šim lielāko mākslas kopdarbu Latvijā, ko Daina Taimiņa veidos no neskaitāmām tamborētām hiperboliskām plaknēm vai, tā sauktajiem, kruzuļiem. Iepriekšējos mākslas projektos Daina ir pulcējusi vairāk nekā 200 palīgus. Mēs ļoti ceram, ka mums izdodies šo ciparu audzēt vēl lielāku!

Meistarklasē tiks demonstrēti un iztamborēti daži no iespējamajiem paraugiem, kā arī varēs uzzināt, kā rokdarbi var palīdzēt apgūt matemātiku, un kas īsti ir hiperbolisko plakņu tamborēšana. Iepriekšējas tamborēšanas prasmes nav obligātas, taču vēlamas.

Paralēli tamborēšanas darbnīcām, mazākie darbnīcu dalībnieki kopā ar "Domdara" skolēniem varēs iemācīties tamborēt uz pirkstiem īpašajā kumihimo tehnikā, kur arī noder matemātiskās zināšanas.

Atgādinām, ka darbnīcu cikls tiek organizēts, iedvesmojoties no RIBOCA2 tēmām un procesiem, ko aktualizē biennāle un tās dalībnieki. Katru sestdienu Kalnciema kvartāla galerijā tiek gaidīti visi interesenti un jo īpaši bērni un jaunieši uz bezmaksas darbnīcām, kuru saturu neparastās un izzinošās nodarbēs veido un vada paši bērni.


Praktiska informācija:

Darbnīcas notiek Kalnciema kvartāla galerijā katru sestdienu no plkst. 11.00 līdz 14.00. Dalība bez maksas. Visi nepieciešamie materiāli tiek nodrošināti.