RIBOCA darbnīcas Kalnciema kvartāla galerijā janvārī

Gatavojoties Rīgas Starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāles (RIBOCA) norisei, esam priecīgi izziņot biennāli iesildošu pasākumu ciklu “RIBOCA darbnīca” Kalnciema kvartāla galerijā, kas turpmāko 5 mēnešu laikā tiks organizēts, iedvesmojoties no RIBOCA2 tēmām un procesiem, ko atkualizē biennāle un tās dalībnieki. Kopā ar privāto sākumskolu “Domdaris” katru sestdienu plkst. 11.00-14.00 Kalnciema kvartāla galerijā gaidīsim visus interesentus un jo īpaši bērnus un jauniešus uz bezmaksas darbnīcām, kuru saturu neparastās un izzinošās nodarbēs veidos paši bērni. Vairākas no darbnīcām tiks veidotas kā tieša līdzdalība mākslas darbu tapšanā.  

Gatavojoties RIBOCA2 norisei no 16. maija līdz 11. oktobrim, sadarbībā ar Kalnciema kvartāla Galeriju un Privāto sākumskolu “Domdaris”, organizatori vēlas pievērst sabiedrības uzmanību Baltijas lielākajam laikmetīgās mākslas notikumam un atklāt biennāles tapšanas aizkulises, kā arī iesaistīt bērnus, tīņus, seniorus, skolotājus, studentus un jebkurus citus interesentus neparastās nodarbēs.

Janvāra darbnīcas notiks bērnu vadībā, kas padara šīs norises atšķirīgas un ļauj ieraudzīt tēmu aktualitāti no jaunās paaudzes perspektīvas, taču darbības plāns un saturs izveidots kopīgi ar privātās sākumskolas “Domdaris” pedagogiem. Pirmo darbnīcu vadītāja ir vizuālās mākslas pasniedzēja, tēlniece un teātra scenogrāfe Līva Puļķe.

Paralēli ikmēneša tematiskajām darbnīcām līdz maijam notiks arī grafiti un stencila darbnīca, kurā tās vecākie dalībnieki ar maketēšanas nažiem veidos un griezīs siluetus – stencilus, iedvesmojoties no dotajiem atslēgas vārdiem un RIBOCA2 māksliniekiem. Savukārt mazākie interesenti darbosies ar šķērēm un krāsu flakoniņiem, veidojot jau konkrētu tēlu aprises un krāsainos siluetus uz sienām.

Janvāra darbnīcu tēma: SNIEGAVĪRI

Sniegavīru veidošanas darbnīcas tēma savu iedvesmu smēlusies lietuviešu mākslinieka Augustas Serapinas un Sāras Ortmeijeres (Vācija) darbos, kas vienlaikus aktualizē arī globālās sasilšanas tematu kā rezultātu dažādām cilvēces nepārdomātām rīcībām, kur viena no sekām ir laikapstākļu izmaiņas un bieža sniega neesamība ziemas mēnešos. Ja pirmā janvāra nogale nesīs sniegu, tad darbnīcas dalībniekiem būs iespēja velt un veidot sniegavīrus (arī iekštelpās, vērojot to izzušanas procesu). Ja sniega nebūs, tad sniegavīri tiks veidoti, izmantojot lietotu biroja papīru, dažādus žurnālus un avīzes. Darbnīcā izmantotajiem materiāliem tiks dota iespēja dzīvot otro dzīvi un pārtapt mākslas darbā, vienlaikus atgādinot par resursu pārstrādi un to efektīvu izmantošanu.

Praktiska informācija

Darbnīcas notiks Kalnciema kvartāla galerijā (Kalnciema ielā 35, Rīgā) līdz pat 9. maijam, katru sestdienu darbnīcas atvērtas no plkst. 11.00 līdz 14.00 un dalība tajā ir bez maksas. Visi nepieciešamie materiāli tiks nodrošināti.

Vairāk informācijas par darbnīcām: Una Meiberga, education@rigabiennial.com, tālrunis +371 29402027, kā arī mājas lapā www.rigabiennial.com un Facebook/RigaBiennial.