RIBOCA darbnīcas Kalnciema kvartāla galerijā martā

Sakarā ar vīrusa COVID-19 vīrusa izplatību un izsludināto ārkārtējo situāciju Latvijā, plānotais pasākums tiek atcelts.

---

RIBOCA2 darbnīcas marta mēnesī turpinās iesākto diskusiju par klimata pārmaiņām un cilvēku mijiedarbību ar dabu. Iedvesmojoties no RIBOCA2 dalībnieka Tomasa Saraseno ilggadējiem pētījumiem daudzsugu ekoloģijā un it īpaši par zirnekļiem – arahnoloģiju, darbnīcu sesiju laikā aicinām pievērsties jautājumiem par cilvēka attiecībām ar citu sugu pārstāvjiem, no dažādu disciplīnu – filozofijas, etoloģijas un antropoloģijas – skatu punktiem, lai veidotu un attīstītu attiecības ar citām radībām, ar ko dalām šo pasauli.

Darbnīcu ietvaros dalībnieki kopā ar Domdaris skolēniem un skolotājiem veidos zirnekļu tīklus, pielietojot otrreiz izmantotus materiālus, kā arī pēc tam izmēģinās to efektivitāti, ar viltotu mušu palīdzību. 7. un 14. martā darbnīcas ievadīs zoologu uzvedības pētnieku stāstījumi par zirnekļu dzīvi un tīklu vīšanu.

Darbnīcu īpašie viesi:

7. martā – Inese Cera, bioloģijas zinātņu doktore, LU Bioloģijas institūta Bioindikācijas laboratorijas pētniece

14. martā – Voldemārs Spuņģis, bioloģijas zinātņu doktors, LU Zooloģijas un dzīvnieku ekoloģijas katedras vadītājs, asociētais profesors un vadošais pētnieks

Darbnīcu cikls tiek organizēts, iedvesmojoties no RIBOCA2 tēmām un procesiem, ko aktualizē biennāle un tās dalībnieki. Katru sestdienu Kalnciema kvartāla galerijā tiek gaidīti visi interesenti un jo īpaši bērni un jaunieši uz bezmaksas darbnīcām, kuru saturu neparastās un izzinošās nodarbēs veido un vada paši bērni.

❗Praktiska informācija:

Darbnīcas notiek Kalnciema kvartāla galerijā katru sestdienu no plkst. 11.00 līdz 14.00. Dalība bez maksas. Visi nepieciešamie materiāli tiek nodrošināti.