Senegāliešu ritmi Lamine Cissokho koncertā 28. jūnijā

28. jūnija plkst. 18.00-23.00 ceturtdienas vakaru afrikāņu ritmos Kalnciema kvartālā piepildīs senegāliešu mūziķis Lamine Cissokho. Apmeklētājiem būs iespēja ļauties instrumentālās mūzikas valdzinājumam, iepazīt afrikāņu kultūru, vienlaicīgi baudot itāļu vīnu un vairāk nekā desmit Rīgas restorānu uz vietas gatavotas delikateses. Ieeja bez maksas.

Mūziķis Lamine dzimis Casamance apgabalā Senegālā, kas zināma ar dažādām kultūras tradīcijām un mūzikas daudzveidību. Lamine koncertos redzams ar īpašu 21-stīgu afrikāņu mūzikas instrumentu – kora. Kora instrumentu mūziķis sācis spēlēt jau mazotnē kopā ar savu tēvu, turpinot savas dzimtas tradīcijas kā griots – pasaku teicējs un mūziķis, kas klaiņo apkārt pasaulei un iepazīstina ar Āfrikas kultūru. Lamine apgalvo, ka mūzika ir viņam asinīs, jo jau no pašas dzimšanas apguvis zināšanas, kas tika nodotas no paaudzes paaudzē. Dziesmās mūziķis stāsta par dzīvi un kultūru, kā arī dalās savā pieredzē kā griots.

Kā ierasts ceturtdienu vakaros, koncerta ievaddaļā būs dzirdami Latvijā dzīvojoši mazākumtautību kolektīvi – šoreiz uzstāsies krievu kopienas senioru vokālais ansamblis „Sudaruški” un ansamblis „Krievu kadriļa”. Paralēli koncertiem kolektīvu vadībā apmeklētāji varēs iemēģināt roku tradicionālajā krievu tamborēšanas nodarbē, kā arī pagatavot tradicionālās krievu pankūkas ar dažādiem pildījumiem.

Šosezon Kalnciema kvartāla ceturtdienu „Pasaules mūzikas ievadvakaros” dzirdēs 30 ansambļus un varēs piedalīties 10 darbnīcās, kur būs iespēja iepazīties ar dažādām tautībām un kultūrām, kas dzīvo mums līdzās.

Mazākumtautību festivāls „Pasaules mūzikas ievadvakari” tiek līdzfinansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmā.

Koncerts tiek rīkots ar „Domenikss” un „Lielvārdes alus” atbalstu.