Sidra tirgus 25. maijā

25. maijā  plkst. 10.00-16.00 ielūdzam uz Sidra tirgu “Latvijas ābolu sidra ceļš” Kalnciema kvartālā, kas notiks paralēli iknedēļas Latvijas zemnieku un amatnieku tirgum.

Pirmo reizi Kalnciema kvartāla tirgū varēs nobaudīt tik plašu sidru klāstu un izvēlēties savu iecienītāko. Savus amata (craft) sidrus, kas darīti no Latvijas ābeļdārzu āboliem, tirgos 11 Latvijas sidrdari – sidra darītava Abuls, Herbsts - Sidra Darītava, Tālavas sidrs, Mūrbūdu sidrs, Mr. Plūme sidra darītava, Sabiles sidrs, Abavas vīna darītava, Turkalnes muiža, vīna darītava Lauskis, SIA Pienjāņi un Ezera sidrs. Īpašie viesi – Jaanihanso ciderhouse un Tori Siidritalu no Igaunijas.


PROGRAMMA:

Plkst. 11.00 sidrologa Gabe Cook (Liebritānija) un Mārtiņa Barkāna (Abavas vīna darītava, Latvija) sveiciens īstā ābolu sidra cienītājiem.

Plkst. 12.00-12.30 apmeklētāji aicināti nobaudīt visu ražotāju sidrus, nobalsot par savu favorītu un piedalīties dzirkstošu dāvanu izlozē. Iepazīsiet saldus, pussaldus un sausus sidrus un uzzināsiet, ar kādiem Kalnciema tirgū nopērkamiem ēdieniem katrs sidra veids sader vislabāk.

Plkst. 13.00-14.00 Kalnciema kvartāla galerijā atvērtā meistarklase / degustācija, ko vadīs Gabe Cook, neatkarīgs pasaules mēroga sidra eksperts ar 15 gadu pieredzi no Apvienotās Karalistes. Sidra zinātāju pasaulē Geibs pazīstams kā “Sidrologs” un Jānis Matvejs no sidra darītavas Abuls. Šī būs īpaša iespēja iepazīt Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Anglijas un Francijas sidrus.

Dalības maksa 7 EUR/pers. Vietu skaits ierobežots, tāpēc iepriekšēja pieteikšanās obligāta. Ieeja personām no 18 g.v