Siguldas novada diena Kalnciema kvartālā 1. oktobrī

1. oktobrī plkst. 10.00-16.00 Kalnciema kvartāls aicina uz Siguldas novada tirgu! Vairāk nekā 20 Siguldas novada zemnieki, amatnieki un mājražotāji tirgos sava novada tradicionālos ēdienus un amatniecības izstrādājumus, būs iespējams uzzināt visu par šī novada kultūru un piedalīties meistarklasēs un radošajās darbnīcās apgūt rokdarbus ar lietišķās mākslas studiju māksliniekiem, kā arī dzirdēt Siguldas folkloras kopu priekšnesumus un grupas “Zelta kniede” koncertu.


Kalnciema kvartālā varēs nogaršot rupjmaizes pīrādzīņus, uz grila ceptas pildītas bulciņas, medu un griķu un kviešu pankūkas. “Bliss Gelato” pasniegs 6 dažādas gelato garšas, pie “Dabas Laboratorija” varēs atrast auksta spieduma sulas un raw kūciņas, bet “Recepšu kolekcionārs” piedāvās iegādāties aizpildāmo recepšu grāmatu, lina dvielīšus ar latvisko garšu receptēm un nedēļas ēdienkaršu plānotājus. Amatnieki būs sarūpējuši siltus mohēras džemperus un šalles, Murano stikla pērles un rotas, tepiķus un čības, kā arī varēs izvēlēties kādu no rakstnieces Māras Ozolas grāmatām.


Siguldas novada amatiermākslas kolektīvi aicinās piedalīties radošajās darbnīcās, kur varēs mācīties aust jostas, adīt ar lielajām koka adatām, vērt māla rotas, piedalīties papīrmākslinieces Zinas Ceskes darbnīcā un mākslinieces Evas Vēveres tušas darbnīcā. Ar priekšnesumiem uzstāsies Siguldas folkloras kopas un grupa “Zelta kniede”.
Vienlaikus tirgū piedalīsies arī iemīļotie iknedēļas tirgotāji ar apmeklētāju iecienītajiem labumiem.


Programma:


Plkst. 10.00  uz skatuves uzstāsies folkloras kopa “Mālis”
Plkst. 11.00  muzicēs folkloras kopas “Lielie Putni” un “Putni”


Plkst. 13.00  grupas “Zelta kniede” koncerts


Plkst. 10.00-14.00


Alīdas Lindes lietišķās mākslas studijas vadībā varēs mācīties jostu aušanas tehniku ar celu dēlīšiem un jostiņstellēm


Tautas lietišķās mākslas studija “Urga” vadīs adītprieka rosināšanas darbnīcu un ikvienam būs iespēja izmēģināt adīšanu ar lielajām koka adatām


Pie keramikas studijas “Māl-pils” varēs iegūt jaunas rotas māla rotu vēršanas darbnīcā

Plkst. 10.00-16.00


Notiks papīrmākslinieces Zinas Ceskes darbnīca
Pie mākslinieces Evas Vēveres notiks tušas darbnīca, kurā būs iespējams radīt oriģinālus mākslas darbus


Varēs piedalīties Sigulda sporta centra izaicinājumā un laimēt dažādas balvas