Spānijas diena Kalnciema kvartālā 16. jūlijā

16. jūlijā plkst. 10.00-16.00 Kalnciema kvartālā norisināsies Spānijas diena, kas būs veltīta spāņu virtuvei un kultūrai. Tirgū tiks gatavoti šīs valsts tradicionālie ēdieni un uzkodas, būs iespēja iepazīt Spānijas kultūru caur dažādām aktivitātēm un apgūt spāņu valodas pamatus. Uz Kalnciema kvartāla skatuves ar krāšņu priekšnesumu uzstāsies flamenko dejotājas un dejotāja no Spānijas priecēs ar spāņu klasisko deju.

Tirgotāji būs sarūpējuši visdažādākos Spānijas gardumus un delikateses - “Burka un ledus” stendā tiks gatavota tradicionālā paelja un uz pannas eļļā cepti zaļie “Pimiento de Padron” pipari, pie “GustameChurros” varēs atrast karstus, kraukšķīgus čurros ar dažādām mērcēm, ikviens varēs nobaudīt spāņu olīvas, Ibērijas šķiņķi, Spānijas sierus un vīnus, kā arī iemācīties pagatavot sangriju.

Spāņu kultūras centrs “Seneca” būs sagatavojis dažādas aktivitātes, kas iepazīstinās tirgus apmeklētājus ar Spānijas kultūru – pie viņiem varēs uzzināt interesantus faktus, piedalīties viktorīnā, apgūt spāņu valodas pamatus un laimēt dažādas balvas.

Plkst. 11.00-12.00 uz Kalnciema kvartāla skatuves ar īpaši šai dienai sagatavotu priekšnesumu uzstāsies Latvijā zināmas flamenko deju studijas – deju studija “Zambra” un deju studija “Duende”, bet dejotāja no Spānijas Ana Cáceres García demonstrēs spāņu klasisko deju. Savukārt plkst. 12.00 dejos flamenko studija “Sol Flamenco”.

Vienlaikus tirgū piedalīsies iknedēļas zemnieki, mājražotāji un amatnieki, un ābeļdārzā varēs veldzēties ar aukstiem dzērieniem no Kalnciema kvartāla kafejnīcas.