T. Krivenkovas un J. Sazonovas izstāde “Puķes un pērles” 2.-18. maijā

2019. gada 2. maijā Kalnciema kvartāla galerijā durvis vērs mākslinieces Tatjanas Krivenkovas un Jekaterinas Sazonovas izstāde “Puķes un pērles”. Izstādē būs skatāmi porcelāna mākslas darbi – gan Jekaterinas Sazonovas veidotie objekti un apgleznojumi, gan arī Tatjanas Krivenkovas gleznojumi uz dažādu autoru formām. Ekspozīcija skatītājiem pieejama līdz 2019. gada 18. maijam.

 “Puķes un pērles” ir otrā izstāde, kurā tandēmā darbojas mākslinieces Jekaterina Sazonova un Tatjana Krivenkova. Pirmajā kopizstādē – “Mošanās” – kas norisinājās Rīgas Porcelāna muzejā 2014. gadā, autores izstādīja gan vizuālās mākslas darbus – Tatjanas Krivenkovas litogrāfiju sēriju “Asni” – gan arī porcelāna un akmensmasas objektus, kuru autore ir Jekaterina Sazonova.

Jekaterinas Sazonovas stiprā puse ir Forma. Uzreiz pēc t.s. Štiglica skolas (Sanktpēterburgas Mākslas un rūpniecības akadēmija, Krievija) beigšanas Katju uzaicināja strādāt Imperatora Porcelāna fabrikā, mākslinieciskajā laboratorijā par mākslinieci – tēlnieci. Viņas radītā servīze “Dārzs” un vāžu sērija “Ziedu motīvi” joprojām tiek tiražēti. Tatjana Krivenkova arī ir strādājusi Imperatora Porcelāna fabrikas mākslinieciskajā laboratorijā, tiesa – kā viesmāksliniece. Taņa ir beigusi Latvijas Mākslas akadēmijas monumentālās glezniecības meistardarbnīcu; līdzsvaram sākusi apgleznot, kā viņa pati tos dēvē, “mazus porcelānus”. Izstādei “Krustojums”, kas norisinājās galerijā “Māksla XO” 2009. gadā, Tatjana Krivenkova tika pati veidojusi arī porcelāna formas.

Mākslinieces saka: “Apgleznojot porcelānu katrs triepiens ir paliekošs. “Būt vai nebūt?” jautāju sev pirms katras reizes, kad ota pieskarās porcelānam, jo apgleznojums var formu izcelt vai iznīcināt, vai, ideālā gadījumā, kļūt par formas neatņemamu sastāvdaļu.” Tatjana stāsta, ka: “Pirms ķerties pie Katjas objekta “Sirds” apgleznošanas (tika eksponēts izstādē galerija “Māksla XO” 2019. gadā), es sāku trenēties uz rūpnieciski ražotām krūzēm, pēc tam apgleznoju visus baltos un dažus melnus traukus, kuru formas autors ir latviešu dizainers Āris Segliņš, un kas bija sakrājušies no iepriekšējās apgleznošanas tūres.”

Jau pirmās sadarbības laikā esot nobriedusi doma par nākamo kopizstādi, taču paralēli gan Tatjanai Krivenkovai, gan Jekaterinai Sazonovai gadījās pa “sānsolim” – Taņa turpināja apgleznot un Katja – veidot, un tā radās šī nelielā kolekcija, skatāma Kalnciema kvartāla galerijā, un kuras vienojošais elements ir porcelāns – no ikdienas traukiem līdz skulptūrām – “Puķes un pērles”.

Izstāde “Puķes un pērles” apmeklētājiem pieejama līdz 2019. gada 18. maijam katru dienu izņemot svētdienas, no plkst. 10.00 līdz 18.00. Ieeja izstādē bez maksas.


Publicitātes attēli: 

1. Dekoratīvs šķīvis “Puķes”. Tatjana Krivenkova. 2018.

2. Objekts “Sirds”. Jekaterina Sazonova. 2019.

Sīkāka informācija:

kultura@kalnciemakvartals.lv

Kalnciema kvartāla galerija

Kalnciema iela 35, Rīga, LV-1046

P., O., T., C., P., S. plkst. 10.00-18.00; Sv. – slēgts.