Tekstilmākslas izstāde “Lietu daba” līdz 10. novembrim

Kalnciema kvartāla galerijā līdz 10. novembrim ir skatāma tekstilmākslas izstāde “Lietu daba”. Izstādē ar saviem darbiem piedalās četrpadsmit mūsdienu mākslinieces, ļaujot iepazīties ar aktuālo situāciju tekstilmākslā Latvijā un pievērsties privātās un kolektīvās vēstures interpretācijām tekstilmateriālā un šķiedras mākslā vispār.

Izstādi papildinās 26. oktobrī plkst. 19.00 notiekošs publisks priekšlasījums-diskusija par tekstilmākslas situāciju Latvijā.
Tekstilmākslai Latvijā ir senas saknes. Par tās pēdējo zelta laiku var uzskatīt padomju periodu, kura laikā tekstils kļuva par mākslas veidu, kurā varēja iegūt augstāko izglītību, kā arī saistība ar būvindustriju un tās pasūtījumu iekštelpu dekorēšanai nodrošināja aktīvu tekstilmākslas darbu apriti un veicināja autoru vispārēju atpazīstamību. Mūsdienās tekstilmākslas joma turpina eksistēt un pulka ļaužu tajā aktīvi piedalās, veidojot dažāda tipa mākslas darbus un izstādot tos personālizstādēs un grupu skatēs, kā arī iesaistoties dizaina apritē un realizējot komercprojektus Latvijā un ārzemēs. 

Izstādē “Lietu daba” Kalnciema kvartāla galerijā ir izvēlētas četrpadsmit jaunās mākslinieces, kuru darbi liecina gan par katras individuālo stilu, gan par tekstilmākslas māksliniecisko paņēmienu daudzveidību, gan arī par šī materiāla un tehnoloģiju iespēju iemiesot un izteikt semantiski ietilpīgu saturu. Izstādes “Lietu daba” daudzveidīgo sastāvu un darbus vieno autoru introspektīvā pieeja vispārcilvēcisku, simbolisku un dziļi cilvēcisku tēmu risināšanā. Tās ir ainas no dzimtas vēstures un tās sasaistes ar valsts politisko vēsturi, kopība un tauta, privāti stāsti un individuālas vēstures, vietas sajūta, daba, radniecība, atmiņa, atrašanās saskarē un sakaros - subjektivitāte kā pavediens vijas cauri un sasien vietas, laikus, cilvēkus; mazā un lielā vēsture ieaužas kopējā audumā, savērpjas zīmēs.

Izstāde skatāma Kalnciema kvartāla galerijā līdz 2018. gada 10. novembrim; 26. oktobrī plkst. 19.00 notiks publisks priekšlasījums-diskusija par tekstilmākslas situāciju mūsdienās Latvijā. Izstāde un priekšlasījums ir iespēja ikvienam interesentam uzzināt sīkāk par procesiem šīs vēsturiskās mākslas jomas iekšienē, kā arī atklāt tekstilmākslas relevanci un statusu publiskajā mākslas apritē. Ieeja izstādē un dalība priekšlasījuma bez maksas.

Izstāde norisinās programmā “Iepazīsti Latvijas mākslas vērtības”. Programmas mērķis ir ļaut ikvienam interesentam uzzināt un saskarties ar mākslas parādībām Latvijā, kurās būtisks ir materiālais komponents un kas balansē starp mākslas, dizaina un arhitektūras laukiem. Programmu finansiāli atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds un Rīgas dome.

Sīkāka informācija: kultura@kalnciemakvartals.lv 

Kalnciema kvartāla galerija

Kalnciema iela 35, Rīga, LV-1046

P., O., T., C., P., S. Pl. 10.00-19.00; Sv. – slēgts.