Tirgus, laikmetīgās mākslas darbnīcas un Eglona Brūna grāmatas atklāšana 25. janvārī

25. janvārī plkst. 10.00-16.00 aicinām uz Kalnciema kvartāla zemnieku un amatnieku tirgu, kurā atklāsim mūsu ilggadējā tirgotāja Eglona Brūna grāmatu, runāsim par āboliem un garšosim tos, kā arī turpināsim atklāt gaidāmās Otrās Rīgas Starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāles (RIBOCA2) aizkulises darbnīcās, kas notiks Kalnciema kvartāla galerijā turpmākos 5 mēnešus katru sestdienu.

Eglons Brūns, iespējams pieredzes bagātākais tirgotājs Kalnciema kvartālā, sertificēts agronoms, augļkopis un selekcionārs, Latvijas patriots, dzejnieks un bioloģiskais lauksaimnieks, kas katru sestdienu mēro 230 km ceļu līdz Rīgai, plkst. 11.00-13.00 Brūnās mājas zālē atklās savu jaunāko grāmatu "Ābeļu selekcijā". Grāmatas atklāšanā būs iespēja degustēt 12 ābolu šķirnes, kā arī pie Eglona Brūna varēs pierakstīties un pasūtīt dažādu šķirņu stādiņus. Z/s “Meldri EB” saimniecībā ir 60 atzītas ābeļu šķirnes un vairāk nekā 500 saimnieka veidotu hibrīdu. Papildus viņš audzē arī ābeles, bumbieres, plūmes, kā arī plūškokus, vīnogas un smiltsērkšķus.

Plkst. 11.00-14.00 galerijā notiks otrā RIBOCA sniegavīru veidošanas un grafiti darbnīca, kuru vadīs bērni no Privātās sākumskolas “Domdaris”. Gaidāmās biennāles mākslinieks Augusts Serapins (Lietuva) meklē palīgus sniegavīru meklējumos pilsētvidē Rīgā, lai atrastos sniegavīrus vēlāk atveidotu materiālā. Izveidotās skulptūras tiks izstādītas topošajā biennāles izstādē. Tomēr vismaz pagaidām, sniegavīri tiks veidoti no izlietota papīra, pievēršot uzmanību klimata pārmaiņām. Globālā sasilšana ir kā rezultāts dažādām cilvēces nepārdomātām rīcībām un viena no sekām ir laikapstākļu izmaiņas – sniega neesamība. Paralēli turpināsies arī jau lielu popularitāti ieguvusī grafiti/ stencila darbnīca, kurā dalībnieki ar maketēšanas nažiem veidos un griezīs siluetus – stencilus, iedvesmojoties no dotajiem atslēgas vārdiem un RIBOCA māksliniekiem. Nāciet un izmēģiniet grafiti tapšanas brīnumu!

Dalība bez maksas.