Tirgus, RIBOCA tamborēšanas darbnīca un P. Jurjāna mūzikas skolas audzēkņu koncerts 1. februārī

1. februārī plkst. 10.00-16.00 Kalnciema kvartālā notiks iknedēļas zemnieku un amatnieku tirgus, kura laikā apmeklētāji aicināti uz Pāvula Jurjāna mūzikas skolas audzēkņu koncertu Brūnās mājas zālē, savukārt galerijā notiks ceturtā RIBOCA tamborēšanas darbnīca, ielūkojoties gaidāmās Otrās Rīgas Starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāles (RIBOCA2) aizkulisēs.

Tirgū katru reizi var atklāt arvien jaunas garšas un veselīgus papildinājumus savai ēdienkartei – kaņepju piens, dzeivs Latgolys kvass, vārītas paipalu olas sojas mērcē, asākās Latvijas čili mērces. Zemnieki un mājražotāji labprāt dalās ar savām receptēm un citiem noderīgiem padomiem, kā pagatavot viņu piedāvāto produkciju. SIA Bestberry saimnieks Māris Šermuks izstāstīt no A līdz Z par veselīgajām ogām irbenēm, viņš ne tikai piedāvā sulu, bet arī irbeņu mizas un irbeņu pumpuru ekstraktu, kā arī dažada veida kosmētiku. Tie, kas ilgojas pēc vasaras garšām, pie saimniecības “Nature Gift” atradīsiet žāvētas ābolu, rabarberu, upeņu un ērkšķogu sukādes. Ja sestdienā gribas sevi palutināt un baudīt maltīti ārpus mājām, tad restorāna “Māja” plovs vai “Sidrabjēra” burgeri un harčo ir garda alternatīva.

No plkst. 12.00 līdz 13.00 visi apmeklētāji aicināti uz Pāvula Jurjāna mūzikas skola audzēkņu koncertu Brūnās mājas zālē. Jaunie mūziķi atskaņos dažādu laikmetu un stilu skaņdarbus, kā arī koncertā dzirdēsim akordeonu, vijoli, kokli un pūšamos instrumentus. Šis koncerts ir kā ikgadēja tradīcija, kuras rezultātā bērni arvien vairāk un ilgāk vēlas uzstāties atsaucīgās Kalnciema kvartāla publikas priekšā.

Plkst. 11.00-14.00 galerijā RIBOCA2 biennāli iesildošu pasākumu cikla “RIBOCA darbnīca” ietvaros notiks īpaša tamborēšanas darbnīca, kur jebkuram interesentam būs tieša iespēja piedalīties matemātiķes un RIBOCA2 dalībnieces Dainas Taimiņas līdz šim lielākā mākslas kopdarba tapšanā Latvijā, kas tiek veidots no neskaitāmām tamborētām hiperboliskām plaknēm vai tā sauktajiem kruzuļiem. Šobrīd mērķis ir atrast palīgus, kas tuvākajos mēnešos palīdzēs Dainai uzburt jaunu matemātisku brīnumu. Meistarklasē tiks demonstrēti un iztamborēti daži no iespējamajiem paraugiem, kā arī varēs uzzināt, kā rokdarbi var palīdzēt apgūt matemātiku un kas īsti ir hiperbolisko plakņu tamborēšana.

Iepriekšējas zināšanas nav obligātas, taču vēlamas. Vēlams līdz paņemt tamboradatu. Ikviens rokdarbnieks ir laipni aicināts pievienoties un kļūt par vienu no vēstnešiem - sestdienas meistarklasē uzzināsiet, kā var iesaistīties kopēja darba tapšanā ar savu notamborēto gabaliņu, jo tos varēsiet turpināt tamborēt mājās.

Savukārt mazākie darbnīcas dalībnieki “Domdara” skolēnu vadībā mācīsies tamborēt uz pirkstiem kumihimo tehnikā un savus darbus papildinās ar stieplēm, parādot, kā vizualizējas matemātiskās zināšanas mākslas darbos.

Gatavojoties Otrās Rīgas Starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāles (RIBOCA2) norisei no 16.05. -11.10.2020, Kalnciema kvartāla galerijā notiek biennāli iesildošu pasākumu cikls “RIBOCA darbnīca”, kas tiek organizēts, iedvesmojoties no RIBOCA2 tēmām un procesiem, ko aktualizē biennāle un tās dalībnieki. Sadarbībā ar Kalnciema kvartālu un Privāto sākumskolu “Domdaris” katru sestdienu gaidām visus interesentus un jo īpaši bērnus un jauniešus uz bezmaksas darbnīcām.


Visos pasākumos dalība ir bez maksas.