Tirgus un bērnu darbnīcas 23. februārī

23. februārī no plkst. 10.00 līdz 16.00 Kalnciema kvartāla pagalmā norisināsies iknedēļas zemnieku un amatnieku tirgus. Katru mēnesi Kalnciema kvartālā par darbnīcas vadītājiem kļūst privātas sākumskolas “Domdaris” audzēkņi, kuri šoreiz mācīs citiem bērniem, kā izgatavot savu atstarotāju. Savukārt “Ledene” palīdzēs uztaisīt sev vai kādam dāvanā stikla burtiņkrelles.

Tirgus preču klāstā jau parādīsies pirmās kļavu sulas. Veselīgas piedevas savām maltītēm varēs iegādāties pie Z/S “Salenieki”, kas bioloģiski audzē ķirbju sēklas, linsēklas un ķimenes, turklāt produkciju ir iespējams iegādāties uz svaru. Katru sestdienu Z/S “Mazlauri” saimnieks Māris Rehtšprehers piedāvā nodegustēt divu veidu puscieto sieru – Goudas un Taleggio tipa, ko “Mazlauri” nogatavina ar īpašu metodi uz egles koka plauktiem no 2 līdz 6 mēnešiem. Šoreiz pie aromātiskas Vīnu veikala&kafe kafijas vai zāļu tējas iesakām izvēlēties lukumu, baklavu, čurčhelu, kozinaki, pastilu, halvu un citus klasiskos “Austrumu saldumus”. Uzņēmuma eksotiskie kārumi ir 100% roku darbs, un gatavošanā tiek izmantotas tikai dabīgas izejvielas, bez palmu eļļas un konservantiem. Pirmo reizi tirgū apmeklētāji varēs mācīties turēt līdzsvaru neierastā aktivitātē – “Balansa dēlis” ir aizraujošs veids kā trenēt līdzsvaru un attīstīt pareizu stāju, nostiprinot būtiskas muskuļu grupas.

Plkst. 12.00-14.00 privātas sākumskolas “Domdaris” audzēkņu vadībā taps koši atastarotāji, ko vēlāk katrs darbnīcas dalībnieks varēs pielikt pie skolas somas. Šī ir inovatīva mācību metode, jo bērni māca citus bērnus, tādā veidā attīstot komunikācijas un vadības prasmes. “Domdaris” izmanto dažādas jaunas metodes un meklē vēl nebijušus risinājumus mācību procesā. Darbnīca notiks galerijā.

Plkst. 11.00-15.00 „Burtiņu un kreļļu darbnīca” kopā ar stikla mākslinieci Martu no „Ledene” gaidīs mazos un lielos dalībniekus Kalcniema kvartāla galerijā. Mazliet alfabēta, mazliet pacietības, mazliet meditācijas un burtiņkrelle gatava.


Maksa par materiāliem krellei 3 eiro.

Pasākumu norises vieta – Rīga, Kalnciema iela 35.