Tirgus un bērnu grāmatas atklāšana 13. oktobrī

13. oktobrī plkst. 10.00-16.00 Kalnciema kvartāla zemnieku un amatnieku tirgus laikā apmeklētāji varēs apgūt senus latviešu amatus – bērnu grāmatas atklāšanā iejutīsimies skroderu un maiznieku lomā, mācīsimies šūt pogas, cepsim savus kliņģerus un izspēlēsim atraktīvas spēles.

Latvijas zemnieki piedāvās svaigas un konservētas rudens veltes, vietējo ogu ievārījumus, veselīgus sīrupus, sulas un citus kārumus, piemēram, krēmveida medu un bišu maizi no „Lejaslīves” vai dabīgus mežrozīšu zefīrus no „Mežrozītes.lv”. Nesteidzīgas brokastis varēs baudīt ar „ZeMaize” svaigi ceptu sieramoliņa, auzu vai griķu maizi bez cukura un griķu putraimu cepumiem, „Zaļā maize” bagātīgiem kliņģerpīrāgiem un „Saules klaips” augļu maizi. Savukārt „Rīta putni” aicinās svinēt pasaules olu dienu ne tikai ar svaigām paipalu olām, bet arī ar marinētām, ceptām uz iesmiņa, no tām gatavotiem bezē cepumiem, creme brulē, vafelēm un paštaisītu liķieri. Turpat tirgū varēs sasildīties ar Vīnu veikala&kafe karstu kafiju, zāļu tēju vai „Tepat” siltu cidoniju dzērienu. Amatnieki būs sarūpējuši adītus cimdus, cepures un zeķes vēsajai sezonai, un, kā ierasts, dažādus unikālus amatniecības darinājumus, kā, piemēram, porcelāna, stikla, māla keramiku un prātu attīstošas koka spēles no videi draudzīgiem materiāliem.

Plkst. 12.00-13.30 kopā ar „Kronenbergs un Draugi” aicinām uz Alberta Kronenberga bērnu grāmatas „Zelta laiki” atklāšanu, kur kopā ar grāmatas autoriem izspēlēsim atraktīvas rotaļas, šūsim pogas un cepsim kliņģerus, tādā veidā iepazīstot grāmatas motīvus. Pasākumu vadīs Pēteris Galviņš, kurš pārvērtīsies par grāmatas varoni Skroderi, savukārt kopā ar Santu Liepu no „Zaļā maize” varēs kārtīgi izmīcīt mīklu un uzcept skaisti brūnus kliņģerus. Tie, kuri gribēs iejusties maiznieku un skroderu lomā arī ikdienā, varēs paņemt grāmatu līdzi uz mājām.

Dalība bez maksas.