Tirgus un darbnīcas pagalmā 29. jūnijā

29. jūnijā plkst. 10.00-16.00 Kalnciema kvartālā norisināsies iknedēļas zemnieku un amatnieku tirgus un vasarīgās noskaņās notiks bezmaksas darbnīcas bērniem un pieagušajiem – spēļu bedrē spēlēsim pagalma spēles un ābeļdarzā apgūsim mūzikas pamatus.

Tirgū piedalās arvien jauni tirgotāji, šoreiz īpaši jāizceļ “Stirna&avocado” ar svaigēdāju kūkām, veselīgiem desertiem un salātiem. “Viss bumbās” iepriecinās ar dažādu garšu frikadelēm, un “Amarants” uz vietas gatavos pankūkas no amaranta miltiem, sarkanām lēcām un turku zirņiem. Pirmo reizi šogad būs arī “Veselības ogas” ar meža zemenēm, kas tiek audzētas Madonas novada Liezerē, Ērika Kallinga ģimenes īpašumā. Tie, kas netiek pie jūras, aicināti ienirt “BuBuu” bumbu baseinos, bet izvingrināties piedāvās “Mazais dara” ar sporta vingrinājumu kartītēm. Mājas saldējums “Salds” piedāvās saldējuma sendvičus ar pašceptiem cepumiem.

Plkst. 12.00-14.00 spēļu bedrē notiks pagalma spēles, kuras vadīs grāmatas “Pagalms” autore Liene Lasmane. Viņa apkopo dažādas spēles, kas piemērotas āra teritorijai, tādā veidā aicinot vairāk laika pavadīt svaigā gaisā.

Plkst. 12.00-14.00 ābeļdārzā uz skatuves notiks mūzikas studijas “Sanctus” darbnīca, kuras laikā bērniem būs iespēja apgūt mūzikas teorijas pamatelementus inovatīvā spēlē, kur mūzikas mācību materiāli ir puzles un domino. Darbnīcā kopā ar muzikālās spēles izgudrotājiem interesenti varēs mācīties nošu nosaukumus un tonalitātes, kā arī salikt kādu no muzikālām kompozīcijām un pielietot tās praktiskajā darbībā. Spēle būs saistoša ikvienam bērnam, jo mācību materiāli ir aizraujoši un saprotami, kā arī dod skaidru uzdevumu, ko ir iespējams izpildīt īsā laika posmā. Darbnīcā aicināti piedalīties interesenti no 5 gadu vecuma.